موکب ماهان برای پذیرایی و اسکان زائران پاکستانی اربعین تقویت شود

استاندار کرمان با بیان اینکه موکب ماهان برای پذیرایی و اسکان زائران پاکستانی اربعین تقویت شود، گفت: مشکلات این موکب پیگیری و حل شده و تامین سوخت خودروهای پاکستانی برنامه‌ریزی شود.
5/5

ستاد اربعین استان کرمان عصر امروز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، استاندار کرمان و اعضای ستاد اربعین استان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار و آمادگی استان برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) برای حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین بررسی شد.

در این جلسه محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان با بیان اینکه مسئولان برخی کمیته‌های ستاد اربعین در جلسه امروز حاضر نشدند، اظهار داشت: اربعین یک مراسم عظیم است که باید تلاش کنیم هر سال، باشکوه‌تر برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائران از طریق سامانه سماح انجام می‌شود و امسال هم به همین شکل برنامه‌ریزی شده است، گفت: دولت سعی دارد در کنار مردم به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمت کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه در شرایطی هستیم که هوا سال به سال در حال گرمتر شدن است، افزود: امسال می‌طلبد به دلیل شرایط آب و هوایی، آب آشامیدنی بیشتری توزیع شود تا از گرمازدگی زائران پیشگیری کند.

وی با اشاره به اینکه باید آموزش‌های لازم به زائران اربعین داده شده و آگاهی‌سازی انجام شود، بیان کرد: مدیران باید در جلسات ستاد اربعین شرکت کنند و بعد از عید غدیر جلسه ستاد اربعین استان مجدداً برگزار می‌شود که باید در این جلسه گزارش برنامه‌های کمیته‌ها ارائه شود.

فداکار با بیان اینکه موکب ماهان برای پذیرایی و اسکان زائران پاکستانی اربعین تقویت شود، گفت: مشکلات این موکب پیگیری و حل شده و تامین سوخت خودروهای پاکستانی برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته حمل و نقل ستاد اربعین استان کرمان، برنامه‌ریزی لازم برای جابه‌جایی زائران به صورت زمینی و هوایی را با جدیت پیگیری کند، افزود: بیشتر زائران با اتوبوس سفر می‌کنند که هم هزینه کمتری دارد و هم تعداد بیشتری وجود دارد که باید این امکان فراهم شود.

سید محمد صابری، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این جلسه با بیان اینکه ناوگان آمبولانس استان کرمان نسبت به سال‌های گذشته تقریباً فرسوده شده است، گفت: برای پوشش مراسم اربعین باید چند پایگاه اورژانس داخل استان را تعطیل تا بتوانیم خدمات لازم را ارائه کنیم.

رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان نیز در جلسه اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر استان کرمان آماده اعزام نیرو برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین را دارد.

وی با بیان اینکه خدمات درمانی به زائران و همچنین انتقال بیماران و مصدومان از کشور عراق به داخل کشور توسط جمعیت هلال‌احمر پیگیری می‌شود، افزود: چهل نیرو و هشت آمبولانس از جمعیت هلال‌احمر استان کرمان به کشور عراق برای پوشش مراسم اربعین اعزام می‌شود.

سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی، معاون امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کرمان، استان معین استان‌های مرزی کشور عراق است، گفت: تکمیل اردوگاه سپاه در اهواز ضرورت دارد و باید تامین بودجه شود.

در این جلسه علی بابایی فرماندار کرمان نیز با بیان اینکه از مراسم جاماندگان اربعین استقبال زیادی می‌شود که نیاز است برنامه‌ریزی بهتری برای آن انجام شود، افزود: امسال هم موکب ماهان برای استقبال و پذیرایی از زائران پاکستانی اربعین دایر است. / تسنیم

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید