بازسازی ورودی حرم حضرت عباس (ع) از سمت بین‌الحرمین

ورودی امام حسن (ع) حرم حضرت عباس (ع) که از سمت بین الحرمین است، به همت خادمان حرم آن حضرت در حال بازسازی است و روند مرمت آن با کاشی‌های عراقی معرق تاکنون به 80 درصد رسیده است.
5/5

به گزارش فارس، در ماه‌های روند روند توسعه و بازسازی حرم حضرت عباس (ع) توسط عراقی‌ها آغاز شده است. یکی از اقدامات به منظور بازسازی حرم حضرت عباس (ع) ترمیم ورودی‌ها است. بر همین اساس، باب امام حسن (ع) بزرگترین ورودی حرم پس از باب القبله در حال بازسازی است.

خادمان حرم حضرت عباس (ع) طرح مرمت و بازسازی ورودی باب امام حسین (ع) را از داخل صحن با کاشی‌های کربلایی معرق از ماه قبل آغاز کردند که این کاشی‌ها با نقش و نکارهای خاص متناسب با سایر ورودی‌های حرم است.

هم‌اکنون روند بازسازی این ورودی به ۸۰ درصد رسیده است و بر اساس پیش‌بینی اولیه تا محرم تکمیل خواهد شد. همچنین قرار است کاشی‌های ورودی امام حسن (ع) از داخل و بیرون به طور یکسان باشد.

باب امام حسن (ع) یکی از ورودی‌های پرتردد حرم حضرت عباس (ع) به شمار می‌رود، چرا که این ورودی از سمت بین الحرمین است و بسیاری از زائران از این سمت وارد حرم حضرت عباس (ع) می‌شوند. در ادامه تصاویری از مرمت و بازسازی ورودی باب الحسن در حرم خضرت عباس (ع) را مشاهده می‌کنید:

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید