۵۰ هزار زائر خارجی اربعین از مرز شلمچه گذر کرده اند

5/5

شلمچه – فرماندار خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون ۵۰ هزار تبعه خارجی از مرز شلمچه به عراق سفر کرده اند.

شلمچه – فرماندار خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون ۵۰ هزار تبعه خارجی از مرز شلمچه به عراق سفر کرده اند. ولی الله حیاتی در گفت و گو با خبرنگار مهر مستقر در مرز شلمچه اظهار کرد: برای تسهیل در تردد اتباع خارجی، مسیر گذر و عبور آنها در این پایانه تا پایانه شلمچه در عراق از مسیر زائران ایرانی جدا شده است. وی با بیان اینکه مرزبین الملی شلمچه تنها گذرگاه عبور اتباع خارجی است، افزود: تاکنون ۵۰ هزار زائر خارجی اربعین از مرز شلمچه گذر کرده اند و این آمار برای روزهای آینده افزایش می یابد. حیاتی در خصوص بیشترین زائران خارجی اربعین نیز گفت: عمده اتباع خارجی گذر کرده از مرز شلمچه از کشورهای روسیه، پاکستان، هند، افغانستان، آذربایجان و لبنان بوده اند. با توجه به نزدیکی اربعین شاهد حضور گسترده تر و پر رنگتر زائران در مرز شلمچه هستیم. فرماندار خرمشهر همچنین با بیان اینکه تاکنون ۴۵۰ هزار زائر ایرانی از مرز شلمچه به کربلای معلی رفته اند، عنوان کرد: عبور زائران از مرز شلمچه در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد و برای این کار ۴۰ گیت در پایانه مرزی شلمچه مستقر شده است.

ولی الله حیاتی در گفت و گو با خبرنگار مهر مستقر در مرز شلمچه اظهار کرد: برای تسهیل در تردد اتباع خارجی، مسیر گذر و عبور آنها در این پایانه تا پایانه شلمچه در عراق از مسیر زائران ایرانی جدا شده است.

وی با بیان اینکه مرزبین الملی شلمچه تنها گذرگاه عبور اتباع خارجی است، افزود: تاکنون ۵۰ هزار زائر خارجی اربعین از مرز شلمچه گذر کرده اند و این آمار برای روزهای آینده افزایش می یابد.

حیاتی در خصوص بیشترین زائران خارجی اربعین نیز گفت: عمده اتباع خارجی گذر کرده از مرز شلمچه از کشورهای روسیه، پاکستان، هند، افغانستان، آذربایجان و لبنان بوده اند. با توجه به نزدیکی اربعین شاهد حضور گسترده تر و پر رنگتر زائران در مرز شلمچه هستیم.

فرماندار خرمشهر همچنین با بیان اینکه تاکنون ۴۵۰ هزار زائر ایرانی از مرز شلمچه به کربلای معلی رفته اند، عنوان کرد: عبور زائران از مرز شلمچه در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد و برای این کار ۴۰ گیت در پایانه مرزی شلمچه مستقر شده است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید