گرمازدگی مهمترین دغدغه اربعین امسال در مرز مهران است

ایلام-رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه گرمازدگی مهمترین دغدغه در اربعین امسال در مرز مهران است، گفت: تمام ظرفیت‌ها و امکانات برای خدمات درمانی به زوار به کارگرفته می شود.
5/5

جاسم محمدی ظهر سه شنبه در سومین جلسه کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات را برای ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین حسینی (ع) لازم دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال کرونا به اتمام رسیده و شرایط تردد در مرز بین‌المللی مهران تسهیل شده است، پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد حضور زائران بیشتری در این مرز برای ورود به کشور عراق باشیم بنابراین لازم است در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود و می‌بایست تمام ملزومات و تجهیزات مورد نیاز و زیرساخت‌های مناسب را فراهم سازیم.

وی افزود: امسال نیز تردد زائران اربعین حسینی (ع) در فصل گرما انجام می‌پذیرد و با توجه به گرمای طاقت‌فرسای شهرستان مهران، باید تمام امکانات لازم برای مقابله با گرمازدگی احتمالی زائرین فراهم شود.

وی تصریح کرد: باید از نقاط ضعفی که در خدمت‌رسانی اربعین گذشته داشتیم، درس بگیریم و در جهت رفع آن گام برداریم و نقاط قوت را نیز تقویت کنیم و با بررسی چالش‌ها و فرصت‌ها، تمام تلاش خود را در خدمات‌رسانی بهتر داشته باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر هاشمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه در بخش دیگری از این جلسه، با اشاره به مشکلات در حوزه درمان و دارو، گفت: امسال با توجه به فراهم شدن امکانات، ترددها به سمت مرز افزایش خواهد یافت و ما باید برنامه‌ریزی لازم را در خصوص مدیریت نیروهای درمانی و بهداشتی، تهیه دارو، امکانات درمانی و تجیز بیمارستان امام حسین (ع) مهران داشته باشیم. / مهر

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید