کلاهبرداری با شگرد فروش تلگرامی بلیت هوایی اربعین

با بررسی‌های تخصصی متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
5/5

فردی که با درج آگهی فروش ویژه بلیط هوایی اربعین در شبکه های اجتماعی تلگرام از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد توسط پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در شبکه‌های اجتماعی تلگرام مبلغ 20 میلیون ریال بابت فروش بلیت هوایی اربعین از وی کلاه‌برداری کرده است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای اصفهان بیان داشت: شاکی با مشاهده آگهی فروش بلیت هوایی سفر به کربلای معلی با قیمت نازل در تلگرام روبرو شده و جهت خرید وجه آن را به‌حساب شخص مربوطه واریز کرده است در حالی که هیچ کالایی دریافت نکرده و فروشنده نیز پاسخگوی تماس وی نبوده است.

وی افزود: با بررسی‌های تخصصی در فضای مجازی متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

مرتضوی در پایان توصیه کرد: زائران مراسم اربعین حسینی برای خرید بلیت به دفاتر هواپیمایی مراجعه کنند و از خرید بلیت از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند، همچنین برخی تبلیغات که در فضای مجازی با عناوین سفر سریع، بدون ویزا و ارزان برای اربعین منتشر می‌شود، به‌منظور کلاه‌برداری از افراد است و تهیه بلیت صرفاً توسط شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان فروش این شرکت‌ها انجام شود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید