فرودگاه امام خمینی به بیش از ۵۰۰ پرواز اربعین مجوز داد

انتظار می‌رود در ایام اربعین بیش از ۹۰ هزار نفر مسافر از فرودگاه امام به فرودگاه‌های عراق منتقل شوند.
5/5

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام‌خمینی(ره) اعلام کرد: بر اساس درخواست شرکت‌های هواپیمایی تاکنون بیش از ۵۰۰ مجوز پرواز فوق العاده به دو مقصد نجف و بغداد از فرودگاه امام‌خمینی صادر شده و انتظار می‌رود در ایام اربعین بیش از ۹۰ هزار نفر مسافر از فرودگاه امام به فرودگاه‌های عراق منتقل شوند.

علی رستمی گفت: پروازهای فوق العاده اربعین در فرودگاه امام (ره) از ١٧ مهرماه توسط شرکت‌های هواپیمایی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه امام خمینی هیچ محدودیت یا شرطی برای پذیرش درخواست ایرلاین‌ها ندارد، گفت: هر ایرلاینی که توانسته مجوز سازمان هواپیمایی کشوری برای سفرهای اربعین امسال را دریافت کند، پذیرفته شده و امکان برقراری پرواز در فرودگاه امام ( ره ) را دارد.

رستمی با اعلام اینکه تا پایان روز گذشته بیش از ۵۰۰ درخواست برای برقراری پرواز به مقاصد فرودگاه‌های عراق از فرودگاه امام ( ره ) موافقت شده، گفت: این مجوزها بدون اعمال محدودیت برای ایرلاین‌های داخلی و خارجی صادر شده است.

وی پیش‌بینی کرد: انتقال بیش از ۹۰ هزار نفر مسافر از فرودگاه امام به فرودگاه‌های عراق انجام شود و با محاسبه مسیر رفت و برگشت این رقم از یکهزار مسافر در ایام اربعین هم بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی(ره) اضافه کرد: این فرودگاه برای پروازهای فوق العاده شرکت هواپیمایی العراقیه نیز مجوز صادر کرده و پذیرش درخواستهای شرکت‌های هواپیمایی از سوی فرودگاه امام ( ره ) ادامه دارد.

به گفته رستمی قرار است از پایانه سلام و پایانه شماره یک این فرودگاه پروازهای فوق العاده اربعین انجام شود و شرکت العراقیه از پایانه سلام و بقیه ایرلاینها از پایانه یک پرواز خواهند داشت.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید