فراخوان ثبت نام قاریان و گروه‌های تواشیح در کاروان نور اربعین

5/5

به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از فعالیت‌های موفق ستاد مرکزی اربعین حسینی در مراسم پیاده روی اربعین عظیم حسینی در چند سال اخیر، اجرای برنامه‌های قرآنی بوده است. همانند سنوات گذشته امسال نیز اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بهره گیری از ظرفیت‌های سایر نهادها و دستگاه‌های قرآنی کشور تحت عنوان «کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین» مسئولیت سازماندهی و اجرای برنامه‌های قرآنی در این رویداد عظیم معنوی در کشور عراق را بر عهده دارد. در اربعین سال جاری مقرر شده کاروان نور متشکل از استادان، قاریان و گروه‌های تواشیح ممتاز کشورمان به این مأموریت قرآنی اعزام شوند. به موجب این فراخوان، قاریان ممتاز سراسر کشور می‌توانند، از امروز، ۲۱ لغایت ۳۱ شهریورماه، در صورت تمایل و دارا بودن شرایط زیر نسبت به ثبت نام و اعلام آمادگی در پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور به نشانی www.etghan.ir اقدام نمایند. بدیهی است، صرف دارا بودن شرایط ذیل به معنای عضویت قطعی قاری محترم در کاروان نور نیست و با توجه به محدودیت‌های موجود به ناچار تعداد مشخصی از متقاضیان عزیز با در نظر گرفتن اولویت انتخاب، جهت حضور در این کاروان دعوت می‌شوند. همچنین فراخوان ثبت نام گروه‌های تواشیح از بین گروه‌های ممتاز کشور که دارای شرایط ذیل می‌باشند، به صورت مجزا صورت خواهد گرفت. شرایط قاریان و گروه‌های تواشیح متقاضی ۱- سن بالای ۱۸ سال ۲- قاری ممتاز کشوری یا حداقل قاری ممتاز در سطح استان ۳- تأیید سطح فنی قاری توسط یک نفر از اساتید برجسته کشور ۴- دارا بودن روحیه همکاری و تحمل شرایط سختی که ناشی از کمبود امکانات در این سفر می‌باشد. ۵- عدم عضویت در کاروان نور در سال‌های گذشته ۶- حضور تمام وقت در ایام اعزام کاروان نور (۸ الی ۲۲ صفر ۱۴۴۰) ۷- داشتن پاسپورت به حداقل ۶ ماه اعتبار گفتنی است؛ اسامی کاروان نور جمهوری اسلامی اعزامی به کربلای معلی، هفته اول مهرماه و پس از بررسی نتایج ثبت نام در فراخوان یاد شده، اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از فعالیت‌های موفق ستاد مرکزی اربعین حسینی در مراسم پیاده روی اربعین عظیم حسینی در چند سال اخیر، اجرای برنامه‌های قرآنی بوده است.

همانند سنوات گذشته امسال نیز اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بهره گیری از ظرفیت‌های سایر نهادها و دستگاه‌های قرآنی کشور تحت عنوان «کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین» مسئولیت سازماندهی و اجرای برنامه‌های قرآنی در این رویداد عظیم معنوی در کشور عراق را بر عهده دارد.

در اربعین سال جاری مقرر شده کاروان نور متشکل از استادان، قاریان و گروه‌های تواشیح ممتاز کشورمان به این مأموریت قرآنی اعزام شوند.

به موجب این فراخوان، قاریان ممتاز سراسر کشور می‌توانند، از امروز، ۲۱ لغایت ۳۱ شهریورماه، در صورت تمایل و دارا بودن شرایط زیر نسبت به ثبت نام و اعلام آمادگی در پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور به نشانی www.etghan.ir اقدام نمایند.

بدیهی است، صرف دارا بودن شرایط ذیل به معنای عضویت قطعی قاری محترم در کاروان نور نیست و با توجه به محدودیت‌های موجود به ناچار تعداد مشخصی از متقاضیان عزیز با در نظر گرفتن اولویت انتخاب، جهت حضور در این کاروان دعوت می‌شوند.

همچنین فراخوان ثبت نام گروه‌های تواشیح از بین گروه‌های ممتاز کشور که دارای شرایط ذیل می‌باشند، به صورت مجزا صورت خواهد گرفت.

شرایط قاریان و گروه‌های تواشیح متقاضی

۱- سن بالای ۱۸ سال

۲- قاری ممتاز کشوری یا حداقل قاری ممتاز در سطح استان

۳- تأیید سطح فنی قاری توسط یک نفر از اساتید برجسته کشور

۴- دارا بودن روحیه همکاری و تحمل شرایط سختی که ناشی از کمبود امکانات در این سفر می‌باشد.

۵- عدم عضویت در کاروان نور در سال‌های گذشته

۶- حضور تمام وقت در ایام اعزام کاروان نور (۸ الی ۲۲ صفر ۱۴۴۰)

۷- داشتن پاسپورت به حداقل ۶ ماه اعتبار

گفتنی است؛ اسامی کاروان نور جمهوری اسلامی اعزامی به کربلای معلی، هفته اول مهرماه و پس از بررسی نتایج ثبت نام در فراخوان یاد شده، اعلام خواهد شد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید