عبور یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از مرزهای ایران

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

جانشین ستاد اربعین ناجا گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون، یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر مشتاق برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی از مرزهای سه‌گانه و همچنین مرز هوایی وارد کشور عراق شده‌اند.

جانشین ستاد اربعین ناجا گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون، یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر مشتاق برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی از مرزهای سه‌گانه و همچنین مرز هوایی وارد کشور عراق شده‌اند. سردار محمد بابایی جانشین ستاد اربعین ناجا در مورد آخرین آمار عبور زائران اربعین حسینی از مرزهای کشور اظهار داشت: از ابتدای ماه صفر تا 12 ظهر شنبه(دیروز)، یک میلیون و 700 هزار نفر از مرزهای سه‌گانه و هوایی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی عبور کرده‌اند. جانشین ستاد اربعین ناجا تصریح کرد: 52 درصد از زائران از مرز مهران، 30 درصد از مرز شلمچه،‌ 8 درصد از مرز چذابه و 10 درصد از طریق خطوط هوایی از کشور خارج شده‌اند. وی با بیان این مطلب که امروز شلوغ‌ترین روز تردد در فرودگاه امام خمینی(ره) بوده است، گفت: برای کنترل مدارک زائران و جلوگیری از توقف و کندی کار، هشت لاین مخصوص برای کنترل مدارک زائران اربعین در فرودگاه امام(ره) تخصیص داده‌ایم تا با سرعت و سهولت این امر انجام شود. سردار بابایی در خصوص وضعیت تردد زائران در فرودگاه امام خمینی(ره)، اعلام کرد: هم‌اکنون تراکم در فرودگاه را شاهدیم اما توقف نیست و پیش‌بینی می‌شود که حجم تردد زائران در فرودگاه امام(ره) تا ساعت 23 امشب ادامه داشته باشد. این مقام ارشد نیروی انتظامی در خصوص وضعیت مرز مهران، گفت: وضعیت مرز مهران کاملاً کم تراکم و پرتردد است؛ زائران با حجم بسیار به سرعت از مرز رد می‌شوند چرا که پلیس در محل‌های کنترلی قبل از نقطه صفر مرزی یعنی در میدان اربعین و پل زائر، گذرنامه و ویزای زائران را کنترل می‌کند. سردار بابایی با رصد دوربین‌های کنترلی وضعیت نقطه صفر مرزی مهران اعلام کرد: در حال حاضر مشاهده می‌شود که هر یک نفر زائر با توقفی کمتر از 20 ثانیه از دالان‌های مرزی عبور می‌کند چرا که کنترل مدارک باعث شده که زائران با سهولت و سرعت هرچه بیشتر از مرز عبور کنند؛ همچنین بحث ویزای انفرادی نیز در تسهیل عبور زائران مؤثر بوده است. وی گفت: افرادی که فقدان یا نقص مدرک داشته باشند از همان محل‌های کنترل برگردانده می‌شوند. جانشین ستاد اربعین ناجا تصریح کرد: برخی از افراد فاقد مدرک مسافرتی مجاز که در گیت‌های کنترلی مقاومت کرده بودند به مجموعه‌های قرنطینه‌ای منتقل شده و از آنجا با اتوبوس به سمت ایلام عودت داده شدند؛ این کار باعث خلوتی گیت‌های کنترلی به خصوص در پل زائر مهران شده است. وی به افرادی که دارای نقص یا فقدان گذرنامه و ویزا هستند، توصیه کرد: از مراجعه به مرزها بپرهیزند چرا که به هیچ وجه امکان تردد بدون مدارک امکان‌پذیر نیست. جانشین ستاد اربعین ناجا در ادامه صحبت‌های خود از اتباع افغانستان تشکر کرد و گفت: انصافاً اتباع افغانستان به صورت قانون‌مند و منظم همه به شلمچه مراجعه کرده و با نظم و احترام از این مرز عبور کردند که جا دارد از همکاری این دسته از زائران تشکر کنیم.

سردار محمد بابایی جانشین ستاد اربعین ناجا در مورد آخرین آمار عبور زائران اربعین حسینی از مرزهای کشور اظهار داشت: از ابتدای ماه صفر تا 12 ظهر شنبه(دیروز)، یک میلیون و 700 هزار نفر از مرزهای سه‌گانه و هوایی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی عبور کرده‌اند.

جانشین ستاد اربعین ناجا تصریح کرد: 52 درصد از زائران از مرز مهران، 30 درصد از مرز شلمچه،‌ 8 درصد از مرز چذابه و 10 درصد از طریق خطوط هوایی از کشور خارج شده‌اند.

وی با بیان این مطلب که امروز شلوغ‌ترین روز تردد در فرودگاه امام خمینی(ره) بوده است، گفت: برای کنترل مدارک زائران و جلوگیری از توقف و کندی کار، هشت لاین مخصوص برای کنترل مدارک زائران اربعین در فرودگاه امام(ره) تخصیص داده‌ایم تا با سرعت و سهولت این امر انجام شود.

سردار بابایی در خصوص وضعیت تردد زائران در فرودگاه امام خمینی(ره)، اعلام کرد: هم‌اکنون تراکم در فرودگاه را شاهدیم اما توقف نیست و پیش‌بینی می‌شود که حجم تردد زائران در فرودگاه امام(ره) تا ساعت 23 امشب ادامه داشته باشد.

این مقام ارشد نیروی انتظامی در خصوص وضعیت مرز مهران، گفت: وضعیت مرز مهران کاملاً کم تراکم و پرتردد است؛ زائران با حجم بسیار به سرعت از مرز رد می‌شوند چرا که پلیس در محل‌های کنترلی قبل از نقطه صفر مرزی یعنی در میدان اربعین و پل زائر، گذرنامه و ویزای زائران را کنترل می‌کند.

سردار بابایی با رصد دوربین‌های کنترلی وضعیت نقطه صفر مرزی مهران اعلام کرد: در حال حاضر مشاهده می‌شود که هر یک نفر زائر با توقفی کمتر از 20 ثانیه از دالان‌های مرزی عبور می‌کند چرا که کنترل مدارک باعث شده که زائران با سهولت و سرعت هرچه بیشتر از مرز عبور کنند؛ همچنین بحث ویزای انفرادی نیز در تسهیل عبور زائران مؤثر بوده است.

وی گفت: افرادی که فقدان یا نقص مدرک داشته باشند از همان محل‌های کنترل برگردانده می‌شوند.

جانشین ستاد اربعین ناجا تصریح کرد: برخی از افراد فاقد مدرک مسافرتی مجاز که در گیت‌های کنترلی مقاومت کرده بودند به مجموعه‌های قرنطینه‌ای منتقل شده و از آنجا با اتوبوس به سمت ایلام عودت داده شدند؛ این کار باعث خلوتی گیت‌های کنترلی به خصوص در پل زائر مهران شده است.

وی به افرادی که دارای نقص یا فقدان گذرنامه و ویزا هستند، توصیه کرد: از مراجعه به مرزها بپرهیزند چرا که به هیچ وجه امکان تردد بدون مدارک امکان‌پذیر نیست.

جانشین ستاد اربعین ناجا در ادامه صحبت‌های خود از اتباع افغانستان تشکر کرد و گفت: انصافاً اتباع افغانستان به صورت قانون‌مند و منظم همه به شلمچه مراجعه کرده و با نظم و احترام از این مرز عبور کردند که جا دارد از همکاری این دسته از زائران تشکر کنیم.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید