شیوه مشارکت دانشگاهیان در پیاده‌روی اربعین تعیین شد

5/5

معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی بخشنامه‌ای برنامه‌ریزی‌ها و مصوبات ستاد اربعین دانشجویی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد. 

معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی بخشنامه‌ای برنامه‌ریزی‌ها و مصوبات ستاد اربعین دانشجویی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد. به گزارش ستاد راهنمای زائر به نقل از تسنیم، غلامرضا غفاری با اشاره به ابلاغ بخشنامه مصوبات ستاد اربعین دانشجویی به دانشگاه‌ها اظهار داشت: اجتماع میلیونی شیعیان و دلباختگان امام حسین علیه السلام در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی پدیده‌ای کم نظیر در رویداد‌های جهانی محسوب می‌شود که به نماد مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و ستم و پاسداشت روحیه ایثار و شهادت طلبی تبدیل شده و هر سال بر عظمت و شکوه آن افزوده می‌شود. وی گفت: در این حرکت عظیم که با عشق و علاقه مشتاقان «زیارت اربعین» به وقوع می‌پیوندد، دانشگاهیان همواره نقش موثری ایفا کرده اند که با برنامه ریزی و هماهنگی دقیق تر، شاهد برکات بیشتر آن خواهیم بود. معاون فرهنگی وزارت علوم ادامه داد: در این راستا «ستاد ملی اربعین دانشگاهیان» با حضور مدیران و معاونان فرهنگی و اجتماعی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه‌های ستادی و بسیج دانشجویی تشکیل شده و پیشنهاداتی را در جلسه ۲۷ مرداد ۹۷ جهت ابلاغ به دانشگاه‌ها مصوب کرد. تشکیل ستاد اربعین دانشگاهیان در استان‌ها و دانشگاه‌ها و برگزاری منظم جلسات تا اربعین، گفتمان سازی فرهنگ والای اهل بیت علیهم السلام در دانشگاه ها، سیاستگذاری و برنامه ریزی هماهنگ استانی دانشگاهیان، تجلیل از دست اندرکاران راهیان نور و اربعین سال گذشته، تقویت اقدامات رسانه ای، و تقویت برنامه‌های محتوایی، بخشی از موارد پیشنهادی این بخشنامه بود.

به گزارش ستاد راهنمای زائر به نقل از تسنیم، غلامرضا غفاری با اشاره به ابلاغ بخشنامه مصوبات ستاد اربعین دانشجویی به دانشگاه‌ها اظهار داشت: اجتماع میلیونی شیعیان و دلباختگان امام حسین علیه السلام در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی پدیده‌ای کم نظیر در رویداد‌های جهانی محسوب می‌شود که به نماد مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و ستم و پاسداشت روحیه ایثار و شهادت طلبی تبدیل شده و هر سال بر عظمت و شکوه آن افزوده می‌شود.

وی گفت: در این حرکت عظیم که با عشق و علاقه مشتاقان «زیارت اربعین» به وقوع می‌پیوندد، دانشگاهیان همواره نقش موثری ایفا کرده اند که با برنامه ریزی و هماهنگی دقیق تر، شاهد برکات بیشتر آن خواهیم بود.
معاون فرهنگی وزارت علوم ادامه داد: در این راستا «ستاد ملی اربعین دانشگاهیان» با حضور مدیران و معاونان فرهنگی و اجتماعی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه‌های ستادی و بسیج دانشجویی تشکیل شده و پیشنهاداتی را در جلسه ۲۷ مرداد ۹۷ جهت ابلاغ به دانشگاه‌ها مصوب کرد.
تشکیل ستاد اربعین دانشگاهیان در استان‌ها و دانشگاه‌ها و برگزاری منظم جلسات تا اربعین، گفتمان سازی فرهنگ والای اهل بیت علیهم السلام در دانشگاه ها، سیاستگذاری و برنامه ریزی هماهنگ استانی دانشگاهیان، تجلیل از دست اندرکاران راهیان نور و اربعین سال گذشته، تقویت اقدامات رسانه ای، و تقویت برنامه‌های محتوایی، بخشی از موارد پیشنهادی این بخشنامه بود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید