سنندج مهیای میزبانی از زائران اربعین می‌شود

فرماندار سنندج با یادآوری تجربه سال گذشته در استقبال و پذیرایی از زائران اربعین، گفت: امسال نیز سنندج با تمامی امکانات مهیای میزبانی از زائران خواهد شد.
5/5

حسن عسکری صبح امروز در جلسه ستاد اربعین شهرستان سنندج اظهار داشت: تجمع اربعین، بزرگترین تجمع انسانی جهان و مانور قدرت جهان اسلام است که مختص شیعه نیست بلکه نقطه قوت و قدرت جهان اسلام است.

فرماندار سنندج عنوان کرد: بیش از 20 میلیون نفر به عشق سلاله پاک پیامبر جمع می‌شوند و شعار آنها ظلم‌ستیزیی و ایستادگی در مقابل ظلم است.

وی در ادامه گفت: ماه محرم و صفر جزو ماه‌هایی است که اسلام در آن زنده شده است وامام راحل هم فرموده‌اند که، محرم و صفر را زنده نگه دارید که م هر چه داریم از محرم و صفر است.

عسکری تصریح کرد: نکته حائز اهمیت اربعین، بحث مردمی‌بودن آن است، بیش از 20 میلیون نفر از اقصا نقاط دنیا جمع می‌شوند و هر کس به اندازه وسع و توانش به این زائرین خدمت می‌کند و به آن افتخار می‌کنند.

وی افزود: این مردمی‌بودن و مشارکت مردمی بزرگترین ویژگی اربعین است بلکه وظیفه ادارات و دولت تسهیلگری نقش‌آفرینی مردم در این بزرگترین تجمع انسانی است

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سال گذشته با پیگیری‌های استاندار کردستان، مرز باشماق به مرزهای رسمی تردد زوار اربعین اضافه شد و به برکت اربعین و حضور زوار، در زیرساخت‌های استان تحول خوبی ایجاد شد.

فرماندار سنندج اظهار کرد: سال گذشته زائرین بیشتر از انتظارات استان از مرز باشماق استقبال کردند هر چند برای اولین سال معایب و مشکلاتی وجود داشت که قطعا امسال برطرف خواهد شد.

عسکری یادآوری کرد: ایام اربعین در اوج گرما قرار دارد که مسیر باشماق معتدل‌تر است و امسال با این وجود استقبال بیشتری خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه سنندج در مسیر کاروان‌های زائران اربعین قرار دارد، این ایام بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت‌های مذهبی و گردشگری سنندج و کردستان است که باید به درستی از آن استفاده کرد.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان هم در این نشست از قرارگیری مرز باشماق در سامانه ثبت‌نام زائران اربعین خبر داد و گفت: به محض بازشدن این سامانه، در رسانه‌ها و از جمله رسانه ملی اطلاع‌رسانی می‌شود.

کاوه شیرزادی افزود: زائران استان‌های همجوار می‌توانند برای تردد از مرز باشماق در این سامانه ثبت نام کنند

به گفته وی، سال گذشته 12 کاروان و در سال جاری هم تاکنون 6 کاروان به عتبات عالیات اعزام شده‌اند. / فارس

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید