عراق: از رسانه‌های ایران برای پوشش راهپیمایی عظیم اربعین استقبال می‌کنیم

رئیس سازمان رسانه‌ها و مخابرات عراق در دیدار هیئت رسانه‌ای ایران با وی از حضور رسانه‌های ایران برای پوشش راهپیمایی عظیم اربعین استقبال کرد.
5/5

علی الموید، رئیس سازمان رسانه‌ها و مخابرات عراق در دیدار هیئت رسانه‌ای ایران با وی آمادگی این سازمان را برای ارائه خدمات به رسانه‌های ایرانی برای پوشش مطلوب خبری همایش عظیم و میلیونی راهپیمایی اربعین اعلام کرد.

رئیس سازمان رسانه‌ها و مخابرات عراق گفت: رسانه‌های ایرانی هرسال پوشش بهتری نسبت به حضور میلیونی راهپیمایی اربعین داشته‌اند و امسال همه مساعی خویش را برای ارائه خدمات به رسانه‌های ایرانی بکار بسته‌ایم.

الموید در ادامه از طراحی یک نقشه راه برای همکاری مشترک رسانه‌ای برای پوشش جامع و مطلوب راهپیمایی اربعین خبر داد و افزود: از همه رسانه‌های خارجی برای ثبت این رویداد بی‌نظیر دعوت کرده‌ایم.

وی همچنین با بیان اینکه راهپیمایی اربعین جلوه‌ای عظیم از اتحاد و وحدت و همبستگی دو ملت ایران و عراق است گفت: از هم اکنون برنامه‌های وسیعی برای ارائه خدمات به خبرنگاران خارجی به ویژه فعالان رسانه‌ای ایرانی تدارک دیده‌ایم.

رئیس سازمان رسانه‌ها و مخابرات عراق با اشاره به پیوندهای عمیق دینی و فرهنگی دو ملت ایران و عراق، افزود: اخبار تحولات ایران برای رسانه‌های عراقی حائز اهمیت است و متقابلا رسانه‌های ایران تحولات عراق را رصد و دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به هجمه رسانه‌های معاند برای سیاه نمایی درباره عراق و ایران گفت: حتی جنگ هشت ساله نتوانست بین دو ملت که روابطی دیرینه و کهن دارند، جدایی بیندازد.

الموید همچنین نقش و رسالت رسانه‌های دو کشور را در تقویت مناسبات در همه عرصه‌ها مهم خواند و افزود: باید راهکارهای نوین همکاری رسانه‌ای میان دو کشور تدوین شود.

سازمان رسانه‌های عراق یک سازمان غیردولتی است که بیش 300 رسانه را تحت پوشش دارد.

در این دیدار مدیران رسانه‌های کشورمان در سخنان جداگانه‌ای دیدگاه‌های خود در خصوص تقویت همکاری‌های رسانه‌ای دو طرف را تشریح کردند. / تسنیم

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید