اعتبار گذرنامه برای سفر اربعین ۳ ماه شد

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت:
5/5

دبیر ستاد مرکزی اربعین بابیان اینکه تمام دفاتر پلیس ۱۰+ آماده ارائه خدمات تا آخرین لحظه برای اربعین است، گفت: طبق توافق جدید با دولت عراق مدت اعتبار گذرنامه برای سفر اربعین سه ماه شده است.

احمد محمدی فر در پاسخ به این پرسش که در سامانه سماح اعتبار گذرنامه برای انجام سفر اربعین ۶ ماه اعلام‌ شده است و آیا کمتر از این مقدار مردم در مرزها با مشکل مواجه می‌شوند؟ ابراز داشت: طبق توافق جدید با دولت عراق مدت اعتبار برای گرفتن گذرنامه سفر اربعین سه ماه است و این مسئله حتماً با مسئولان حج و زیارت د ر میان گذاشته خواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه در خصوص گذرنامه تمهیدات گسترده‌ای صورت گرفته است، افزود: تمام دفاتر پلیس ۱۰+ در سرتاسر کشور می‌بایست تا آخرین لحظه خدمات خود را به زائران در خصوص اربعین ارائه کنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین بابیان اینکه کسانی قصد سفر اربعین رادارند باید هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند، ابراز داشت: در صورت عدم صدور گذرنامه برگه تردد مخصوص برای این دسته از زائران آماده خواهد شد اما بهتر است مسافران در فرم‌های مربوط اربعین را حتماً ذکر کنند.

محمدی فر در ادامه تصریح کرد: طبق اطلاعیه بانک مرکزی مردم می‌توانند با در دست داشتن گذرنامه به بانک‌ها و صرافی‌ها مراجعه و ۱۰۰ یورو ارز را دریافت کنند و ما نیز بر طبق همین اصل به زائران اطلاع‌رسانی لازم را انجام دادیم اما انتظار می‌رود مسئولان بانک مرکزی حتماً شفافیت‌های لازم را در این خصوص ارائه دهند.

وی افزود: دریافت عوارض خروج در بازه زمانی سفر اربعین از مسافران حذف‌شده است و لذا زائران می‌بایست این نکته را حتماً مدنظر خود قرار دهند و از پرداخت هرگونه وجه اضافه به افراد ناشناس در این مورد خودداری کنند و همچنین تردد خودروهای شخصی در کشور عراق برای بازه اربعین ممنوع است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید