استقرار گروه‌های نظارت بر حمل و نقل اربعین در شلمچه و اندیمشک

در راستای جلوگیری از حوادث احتمالی ۲ دستگاه جرثقیل ۵۰ تنی مستقر شده است.
5/5

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: ۴ گروه نظارت بر حسن انجام کار حمل و نقل زائران اربعین حسینی این استان در منطقه مرزی شلمچه و پایانه از پیش تعیین شده شهر اندیمشک خوزستان مستقر شدند.

حسین مالکی روز شنبه از آغاز اعزام زائران اربعین سیدالشهدا(ع) این استان به کشور عراق با هماهنگی و نظارت راهداری و حمل و نقل استان خبر داد و اظهار داشت: ۲۴۵ دستگاه اتوبوس، ۹۰۰ دستگاه مینی‌بوس و حدود یکهزار دستگاه سواری بخش حمل و نقل عمومی استان برای جابه جایی زائران اربعین به سمت مزرهای کشور فعال شده است.

به گفته وی، پایانه مسافربری شهر اندیمشک استان خوزستان، مقصد اولیه زائران استان در نظر گرفته شده است و ناوگان عمومی ملزم به رعایت ضوابط تعیین شده در نحوه جابه جایی، و قیمت کرایه هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری، از چاپ بیش از ۷ هزار نقشه راهنمای محورهای تردد زائران استان از سوی این اداره خبر داد و تصریح کرد: تمامی راهداری‌ها و مجتمع‌های مسیر تردد زائران اربعین استان برای اسکان موقت زائران در نظر گرفته شده است.

مالکی، از اعزام ۷۰ درستگاه خودروی سنگین حمل بار برای جابه جایی وسایل ۲۵ موکب دارای مجوز استنان در مسیر نجف اشرف و کربلا خبر داد و افزود: این تعداد خودرو به صورت رایگان در خدمت زائران و موکبداران خواهند بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته محدودیت ترافیکی در محور شهرکرد به بروجن به لردگان اعمال شد، ادامه داد: امسال این محدودیت برداشته شد و در راستای جلوگیری از حوادث احتمالی ۲ دستگاه جرثقیل ۵۰ تنی در محور بروجن و لردگان مستقر شده است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید