اربعین رزمایش تربیتی- زیارتی است

اربعین مراسم روضه خوانی است که خود اباعبدالله الحسین آن را برپا کرده و یک رزمایش تربیتی زیارتی است.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

حاج حسین یکتا، فعال فرهنگی اظهار داشت: این روزها مردم و عاشقان اهل بیت (ع) در حال آماده شدن برای حضور و شرکت در مراسم اربعین حسینی از نقاط مختلف دنیا هستند.

وی تصریح کرد: اربعین مراسم روضه خوانی است که خود اباعبدالله الحسین آن را برپا کرده و از همه برای حضور در این مراسم دعوت کرده است واز طرفی در حال جمع کردن یار برای فرزندش حضرت مهدی(عج الله) است.

فرمانده قرارگاه جهادی امام رضا (ع) افزود: اربعین یک رزمایش و مراسمی تربیتی زیارتی و یک نهضت عمومی است که بر اساس عشق، شور، حرارت و ارادتی که امام حسین (ع) بر قلوب انسان ها چه مسلمان و چه غیر مسلمان قرار داده ، شکل گرفته و باعث شده است همگی به صورت متحد در اربعین حسینی به سمت حرم مطهر امام حسین (ع) حرکت کنند.

وی بابیان اینکه اربعین تجلی گاه معرفی جایگاه امام حسین ( ع) در دنیا است،اظهار داشت: اربعین مظهر من کنت مولی فهذا مهدی مولی است، اربعین مظهر اهدنا الصراط المستقیم از نجف تا کربلا است ، اربعین تجلی من الولایة نجف الی الشهادة کربلا است و اربعین ادامه سخن امام خمینی (ره) که راه قدس از کربلا می گذرد می باشد.

یکتا اظهار داشت: اربعین قیام به اجرای قسط و عدل و زمینه ساز زندگی مهدوی و کمک به ظهورحضرت مهدی (عج الله) است و به نوعی آمادگی برای ظهور را در انسان ها برای حضور صاحب الزمان فراهم می کند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید