آماده سازی زیرساخت های ارتباطی برای پیاده روی اربعین

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

با حضور معاون حقوقی ، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات،مدیرکل امور استانها و مدیران ICT استان های خوزستان ، ایلام و کرمانشاه ، مشکلات ارتباطی زائران اربعین در این سه استان بررسی شد.

با حضور معاون حقوقی ، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات،مدیرکل امور استانها و مدیران ICT استان های خوزستان ، ایلام و کرمانشاه ، مشکلات ارتباطی زائران اربعین در این سه استان بررسی شد. به گزارش گروه اقتصادی آنا ، مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات در جلسه هماهنگی تسهیل ارتباطات ایام اربعین که با حضور مدیرکل امور استانها و مدیران ICT استان های خوزستان ، ایلام و کرمانشاه برگزار شد ، گفت : مشکلات سال گذشته مسیرهای داخل کشور و همچنین مسیر نجف و کربلا در حوزه ارتباطی احصا شود تا بتوانیم راه کارهای مناسبی برای آنها در نظر بگیریم. وی با اشاره به همکاری و حضور اپراتورهای تلفن همراه در ایام اربعین ، تاکید کرد : یکی از اپراتورها اینترنت 3G در روستاها را دربرنامه دارد که می تواند روستاهای مسیر زائران اربعین را در اولویت خود قرار دهد. براری ارایه خدمات به زائران را یکی دیگر از برنامه های وزارت ارتباطات در ایام اربعین بیان کرد و گفت : با تولید و تهیه محتوای فرهنگی و مذهبی در طول مسیر حرکت زائران اربعین و ارایه آن به زائران ، این مسیر می تواند به یک مسیر فرهنگی و معنوی تبدیل شود . وی به هجوم زائران و معطلی آنان در مناطق مرزی در ایام اربعین اشاره کرد و تصریح داشت : باید بتوانیم با ابزار فناوری اطلاعات طوری این فضا را مدیریت کنیم که از تجمع و معطلی زوار در این مناطق جلوگیری شود . معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات افزود : با توجه به اینکه برای امسال مرز چیلات در استان ایلام و مرز خسروی در استان کرمانشاه نیز بعنوان محورهای تردد زائران در نظر گرفته شده است ضروریست امکانات و زیرساخت هایی که سال های گذشته در مرزهای مهران و شلمچه برای زائران ایجاد شده بود برای این مناطق مرزی نیز ایجاد می شود تا این مناطق نیز در این زمینه کمبودی نداشته باشد. همچنین در این جلسه مدیران ICT استان های خوزستان ، ایلام و کرمانشاه برخی از مسائل و مشکلات سال های گذشته ایام اربعین را در این مناطق، تشریح کردند و پیشنهاداتی هم برای رفع این مشکلات ارایه دادند. تجهیز دکل های جدید تقویت آنتن دهی موبایل ، نحوه حضور اپراتورها در مناطق مرزی ، فروش سیم کارت های غیر مجاز عراقی و نبود هماهنگی بین ادارات و متولیان این امور برخی از مشکلات و مباحثی بود که مدیران ICT استان های مسیر اربعین در این جلسه مطرح کردند.

به گزارش گروه اقتصادی آنا ، مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات در جلسه هماهنگی تسهیل ارتباطات ایام اربعین که با حضور مدیرکل امور استانها و مدیران ICT استان های خوزستان ، ایلام و کرمانشاه برگزار شد ، گفت : مشکلات سال گذشته مسیرهای داخل کشور و همچنین مسیر نجف و کربلا در حوزه ارتباطی احصا شود تا بتوانیم راه کارهای مناسبی برای آنها در نظر بگیریم.

وی با اشاره به همکاری و حضور اپراتورهای تلفن همراه در ایام اربعین ، تاکید کرد : یکی از اپراتورها اینترنت 3G در روستاها را دربرنامه دارد که می تواند روستاهای مسیر زائران اربعین را در اولویت خود قرار دهد.

براری ارایه خدمات به زائران را یکی دیگر از برنامه های وزارت ارتباطات در ایام اربعین بیان کرد و گفت : با تولید و تهیه محتوای فرهنگی و مذهبی در طول مسیر حرکت زائران اربعین و ارایه آن به زائران ، این مسیر می تواند به یک مسیر فرهنگی و معنوی تبدیل شود .

وی به هجوم زائران و معطلی آنان در مناطق مرزی در ایام اربعین اشاره کرد و تصریح داشت : باید بتوانیم با ابزار فناوری اطلاعات طوری این فضا را مدیریت کنیم که از تجمع و معطلی زوار در این مناطق جلوگیری شود .

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات افزود : با توجه به اینکه برای امسال مرز چیلات در استان ایلام و مرز خسروی در استان کرمانشاه نیز بعنوان محورهای تردد زائران در نظر گرفته شده است ضروریست امکانات و زیرساخت هایی که سال های گذشته در مرزهای مهران و شلمچه برای زائران ایجاد شده بود برای این مناطق مرزی نیز ایجاد می شود تا این مناطق نیز در این زمینه کمبودی نداشته باشد.

همچنین در این جلسه مدیران ICT استان های خوزستان ، ایلام و کرمانشاه برخی از مسائل و مشکلات سال های گذشته ایام اربعین را در این مناطق، تشریح کردند و پیشنهاداتی هم برای رفع این مشکلات ارایه دادند.

تجهیز دکل های جدید تقویت آنتن دهی موبایل ، نحوه حضور اپراتورها در مناطق مرزی ، فروش سیم کارت های غیر مجاز عراقی و نبود هماهنگی بین ادارات و متولیان این امور برخی از مشکلات و مباحثی بود که مدیران ICT استان های مسیر اربعین در این جلسه مطرح کردند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید