۵ ضربه کاری به داعش در ایام اربعین حسینی

5/5

یکی از رهبران نیروهای حشد شعبی عراق تاکید کرد که این نیروها ۵ ضربه مهم به گروه تروریستی داعش در ایام اربعین حسینی (ع) در استان دیالی وارد کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، احمد التمیمی از رهبران نیروهای حشد شعبی عراق تاکید کرد که این نیروها ۵ ضربه مهم به گروه تروریستی داعش در ایام اربعین حسینی (ع) در استان دیالی وارد کردند.

وی با تاکید بر اینکه عناصر تروریستی داعش در جریان مراسم اربعین نتوانستند هیچ اقدامی انجام دهند، گفت که استان دیالی یکی از استانهای مهم در طرح امنیتی ایام زیارتی اربعین در سطح کشور عراق بود؛ چرا که بیش از ۲۲۰ هزار زائر از کشورهای مختلف از جمله ایران، افغانستان و آذربایجان از گذرگاه «المنذریه» عبور کردند.

التمیمی اظهار داشت: نیروهای این سازمان در این عملیات ها، شش انبار تسلیحات و مواد منفجره داعش را کشف و ضبط کردند، شش تروریست از جمله یک سرکرده ارشد را از پای درآورند و ۵ هزار هکتار از اراضی استان دیالی را پاکسازی کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ هزار زائر هم از دیالی عازم کربلا شدند، عنوان کرد: فرماندهی الحشد الشعبی در محور دیالی موفق شد در جریان مراسم اربعین، پنج ضربه مهم به داعش وارد کند و این عملیات ها نتایج مهمی در پی داشت و هیچ خللی در امنیت زائران به وجود نیامد؛ علیرغم اینکه تعداد موکب ها بیش از ۶۰۰ مورد بود.

این در حالی است که پیش از این حشد شعبی با صدور بیانیه‌ای از خنثی سازی طرح حمله تروریستی به زائران اربعین حسینی و نیروهای امنیتی در جنوب شهر سامراء در استان صلاح الدین عراق خبر داده بود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید