۴۰۰ دل‌سازه‌ حسینی کودکان و نوجوانان با راهپیمایان اربعین حسینی همراه شدند

5/5

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی از ارسال 400 اثر منتخب هنری و ادبی کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری استان با موضوع دل‌سازه‌ها و دل نوشته های حسینی جهت توزیع در میان راهپیمایان عظیم کودک و نوجوان اربعین حسینی خبر داد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی از ارسال 400 اثر منتخب هنری و ادبی کودکان و نوجوانان کانون پرورش فکری استان با موضوع دل‌سازه‌ها و دل نوشته های حسینی جهت توزیع در میان راهپیمایان عظیم کودک و نوجوان اربعین حسینی خبر داد. به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف زاده گفت: همزمان با ایام محرم و صفر و اعلام فراخوان کشوری معاونت فرهنگی کانون، کودکان و نوجوانان استان در مشارکتی گسترده آثار ادبی و هنری خود را در موضوع محرم، ایثار و شهادت و قیام حضرت سیدالشهدا (ع)، تولید و برای حضور در رقابت کشوری به کانون پرورش فکری استان ارسال کردند. وی ادامه داد: ۴۰۰ اثر فوق به کانون استان خوزستان به عنوان مجری این برنامه فرهنگی ارسال شد. وی آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ عاشورایی را از مهمترین اهداف اجرای این برنامه عنوان کرد و گفت: افزایش معرفت حسینی در دل کودکان و نوجوانان و تعمیق آموزه‌های عاشورایی در بین آن‌ها از دیگر اهداف این برنامه می باشد. یوسف زاده اضافه کرد: به این ترتیب اعضای کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان، دل سازه‌ها و دل نوشته‌های حسینی (عاشورایی) خود را به راهیان کودک و نوجوان اربعین حسینی تقدیم می‌کنند. وی تصریح کرد: این آثار با موضوع دینی و خط اسلامی و اسلیمی شامل شال مشکی، مدال، گیره، پرچم، گل سر و ده‌ها اثر از این جمله است که به همت اعضای مراکز کانون پرورش فکری استان آذربایجان شرقی ساخته شده است و برای اهدا به کودکان و نوجوانان زائر و خادمین پیاده‌روی اربعین حسینی به موکب‌ها و محل استقرار زائران امام حسین (علیه‌السلام) ارسال شده است. گفتنی است کانون استان آذربایجان شرقی همزمان با ایام محرم و صفر، برنامه‌ها و فعالیت‌های گسترده‌ای را در مراکز فرهنگی هنری خود برگزار کرده‌است.

به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف زاده گفت: همزمان با ایام محرم و صفر و اعلام فراخوان کشوری معاونت فرهنگی کانون، کودکان و نوجوانان استان در مشارکتی گسترده آثار ادبی و هنری خود را در موضوع محرم، ایثار و شهادت و قیام حضرت سیدالشهدا (ع)، تولید و برای حضور در رقابت کشوری به کانون پرورش فکری استان ارسال کردند.
وی ادامه داد: ۴۰۰ اثر فوق به کانون استان خوزستان به عنوان مجری این برنامه فرهنگی ارسال شد.
وی آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ عاشورایی را از مهمترین اهداف اجرای این برنامه عنوان کرد و گفت: افزایش معرفت حسینی در دل کودکان و نوجوانان و تعمیق آموزه‌های عاشورایی در بین آن‌ها از دیگر اهداف این برنامه می باشد.
یوسف زاده اضافه کرد: به این ترتیب اعضای کودک و نوجوان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان، دل سازه‌ها و دل نوشته‌های حسینی (عاشورایی) خود را به راهیان کودک و نوجوان اربعین حسینی تقدیم می‌کنند.
وی تصریح کرد: این آثار با موضوع دینی و خط اسلامی و اسلیمی شامل شال مشکی، مدال، گیره، پرچم، گل سر و ده‌ها اثر از این جمله است که به همت اعضای مراکز کانون پرورش فکری استان آذربایجان شرقی ساخته شده است و برای اهدا به کودکان و نوجوانان زائر و خادمین پیاده‌روی اربعین حسینی به موکب‌ها و محل استقرار زائران امام حسین (علیه‌السلام) ارسال شده است.
گفتنی است کانون استان آذربایجان شرقی همزمان با ایام محرم و صفر، برنامه‌ها و فعالیت‌های گسترده‌ای را در مراکز فرهنگی هنری خود برگزار کرده‌است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید