یک مقام عراقی تهدید کرد / مرزهای زمینی را باز کنید!

نماینده مجلس نواب عراق در نامه ای با تاکید بر بازگشایی مرزهای زمینی گفت: اگر اینچنین نشود مردم بصره و عراق را به سمت مرز‌ها می‌بریم تا خودشان مرز‌ها را باز کنند!
5/5

اختصاصی ستاد راهنمای زائر؛ بعد از دوری دوساله ایرانیان مشتاق زیارت عتبات عالیات، اربعین امسال، اندک امیدی بود تا حداقل افراد واکسینه شده بتوانند در این مراسم شرکت کنند، اما بعد از آنکه ایران شرایط ثبت نام در سامانه سماح را اعلام کرد، کشورعراق تنها با پذیرش ۳۰ هزار زائر ایرانی و صرفا از طریق مرز هوایی موافقت کرد.

با اعلام این شرایط از سوی عراق، ستاد مرکزی اربعین، ثبت نام در سامانه سماح را متوقف و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این تعداد قابل توزیع به افراد نیست و صرفا به خادمین مواکب با اولویت واکسن و نداشتن بیماری زمینه‌ای تعلق می‌گیرد.

این خبر واکنش‌های زیادی به همراه داشت. تا جایی که روز دوشنبه، سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نسبت به سهمیه‌بندی محدود و انتخاب موکب‌داران برای اعزام به اربعین مطابق تصمیم ستاد مرکزی اربعین انتقاد کرد و گفت: با توجه به محدودیت، بهتر بود برای قدردانی، به زائران خاصی، چون مدافعان حرم و سلامت که علاقه‌مند هستند در این مراسم حضور یابند، سهمیه‌ای اختصاص می‌یافت و به قید قرعه کسانی به این سفر راه می‌یافتند.

او گفت: اعزام موکب‌داران و اعضای کمیته‌های اربعین به عنوان خادمان زائران حسینی در کنار زائران مشتاق معنا پیدا می‌کند و در توزیع سهمیۀ محدودی که از سوی عراق اختصاص یافته است، هرچند همه به نوعی زائر و دلباخته زیارت و خدمت به زائران هستند، خوب بود این نکته رعایت می‌شد.

نماینده مجلس نواب عراق تهدید کرد: خودمان مرز‌ها را باز می‌کنیم!

نماینده مجلس نواب عراق که مستقر در بصره می‌باشد در نامه‌ای انتقادی به رییس مجلس وزرا نوشت:

از نماینده مجلس نواب عراق

برای/ رییس مجلس وزرای محترم

موضوع:

باز کردن مرز‌های زمینی برای زوار امام حسین علیه السلام

با عرض احترام.

بعد از حدیث پیامبر و سلام بر شهیدان کربلا.

قضیه امام حسین علیه السلام مسئله‌ای الهی و جهانی می‌باشد و همه ما در برابر یاری زائرین امام حسین علیه السلام مسئول و متعهد هستیم.

حضرت زینب می‌فرماید که اربابان کفر و ضلالت برای محو نام امام حسین تلاش می‌کنند، اما خداوند متعال مرتبه و شان امام حسین علیه السلام را ازدیاد می‌بخشد.

ما منع همسایگان عراق من جمله ایران و … از زیارت امام حسین علیه السلام را گناه و جریمه‌ای بزرگ می‌دانیم و به دلیل گرانی بلیط‌های هواپیما هیچ زائری خصوصاً زائرینی که هر ساله به صورت پیاده می‌آمدند تحمل تامین هزینه آن را ندارند

به همین جهت ما منتظر اعلام نظر و پشتیبانی شما با شجاعت برای بازگشایی مرز‌های زمینی وفق اجرای کامل شیوه نامه‌های بهداشتی هستیم؛ و الّا رفتار ما با شما خارج از عرف خوشایند و قانونی می‌شود و مردم بصره و عراق را به سمت مرز‌ها می‌بریم تا خودشان مرز‌ها را باز کنند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید