کاهش ۱۵ درصدی حق بیمه پرداختی زائران اربعین

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

بیمه زائرین اربعین نه تنها سودی برای صنعت بیمه ندارد، بلکه حق بیمه آن نسبت به سال پیش کاهش پیدا کرده است.

بیمه زائرین اربعین نه تنها سودی برای صنعت بیمه ندارد، بلکه حق بیمه آن نسبت به سال پیش کاهش پیدا کرده است. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه بیمه ایران درباره بیمه زائران اربعین حسینی آمده است: بیمه ایران به عنوان بزرگترین شرکت بیمه‌ای کشور با هدف تسهیل بیمه زائران اربعین و در راستای حمایت معنوی از این حرکت بزرگ شیعی در جهان، حق بیمه پرداختی زائران را از ۱۸۸۰۰ تومان در سال گذشته به ۱۶۰۰۰ تومان کاهش داده است. یعنی ۲۸۰۰ تومان (۱۵ درصد) کاهش پس از یکسال، در حالی که پوشش‌های بیمه‌ای و خدماتی که به زائران ارایه می‌شود نیز افزایش داشته است. این در حالی است که در ایام عادی سال، دقیقا همین بیمه نامه ارایه شده ۱۶ هزار تومانی برای زائران اربعین با مبلغی معادل ۲۸۸۰۰۰ ریال عرضه می شود. در حالی که در آن بیمه نامه ها، معمولا حوادث تروریستی پوشش داده نمی شوند، ولی در این بیمه نامه حوادث تروریستی هم مورد پوشش قرار می‌گیرند؛ یعنی بیمه ایران در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و دینی خود، هزینه بیمه نامه اربعین را بیش از ۵۵ درصد کاهش داده است. شرکت بیمه ایران در ادامه تاکید کرده است که کارگزار و هزینه‌های آن در هر قراردادی امری است که ارتباطی با شرکت بیمه نداشته و در این زمینه تابع نظرات بیمه مرکزی و سازمان حج و زیارت بوده و خواهد بود. این شرکت همچنین در خصوص شناسایی سود از محل قرارداد زائران اربعین ضمن تکذیب شناسایی سود از محل این قرارداد و در راستای ایجاد اعتماد در خیل عظیم عاشقان اباعبدالله اعلام کرد که آمادگی دارد چنانچه پس از پایان مراسم راهپیمایی اربعین حسینی(ع) و پرداخت خسارات قانونی، مبلغی به عنوان سود شناسایی شد، با نظر نهادهای نظارتی نسبت به برگشت مبلغ به حساب بیمه گزاران اقدام کند.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه بیمه ایران درباره بیمه زائران اربعین حسینی آمده است: بیمه ایران به عنوان بزرگترین شرکت بیمه‌ای کشور با هدف تسهیل بیمه زائران اربعین و در راستای حمایت معنوی از این حرکت بزرگ شیعی در جهان، حق بیمه پرداختی زائران را از ۱۸۸۰۰ تومان در سال گذشته به ۱۶۰۰۰ تومان کاهش داده است. یعنی ۲۸۰۰ تومان (۱۵ درصد) کاهش پس از یکسال، در حالی که پوشش‌های بیمه‌ای و خدماتی که به زائران ارایه می‌شود نیز افزایش داشته است.

این در حالی است که در ایام عادی سال، دقیقا همین بیمه نامه ارایه شده ۱۶ هزار تومانی برای زائران اربعین با مبلغی معادل ۲۸۸۰۰۰ ریال عرضه می شود. در حالی که در آن بیمه نامه ها، معمولا حوادث تروریستی پوشش داده نمی شوند، ولی در این بیمه نامه حوادث تروریستی هم مورد پوشش قرار می‌گیرند؛ یعنی بیمه ایران در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و دینی خود، هزینه بیمه نامه اربعین را بیش از ۵۵ درصد کاهش داده است.

شرکت بیمه ایران در ادامه تاکید کرده است که کارگزار و هزینه‌های آن در هر قراردادی امری است که ارتباطی با شرکت بیمه نداشته و در این زمینه تابع نظرات بیمه مرکزی و سازمان حج و زیارت بوده و خواهد بود.

این شرکت همچنین در خصوص شناسایی سود از محل قرارداد زائران اربعین ضمن تکذیب شناسایی سود از محل این قرارداد و در راستای ایجاد اعتماد در خیل عظیم عاشقان اباعبدالله اعلام کرد که آمادگی دارد چنانچه پس از پایان مراسم راهپیمایی اربعین حسینی(ع) و پرداخت خسارات قانونی، مبلغی به عنوان سود شناسایی شد، با نظر نهادهای نظارتی نسبت به برگشت مبلغ به حساب بیمه گزاران اقدام کند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید