چه داروهایی برای زائران اربعین ممنوع است؟

اقدامات ناجا برای سفر زوار به کشور عراق
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سردار فتحی زاده درباره برنامه‌های ناجا برای اختصاص ظرفیت پارکینگ به زواری که با خودروهای شخصی به مرز می‌آیند، اظهار کرد: به مسئولان حاضر در مرز جنوبی کشور تاکیداتی مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت پارکینگ‌ها را داشته و در برخی نقاط مرزی نیز با توجه به حجم زوار، این رقم تا ۵۰ درصد نیز افزایش خواهد یافت.

او گفت: در تمام نقاط مرزی پارکینگ‌های بزرگی تمهید شده است، لذا از هموطنان می‌خواهیم تا خودروهای خود را در کوچه پس کوچه‌های شهرهای مرزی و در نقاط متفرقه و کور پارک نکنند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه پارسال از نظر تامین امنیت و نظم در نقاط مرزی بهترین عملکرد را داشته‌ایم، گفت: برقراری نظم و انضباط در مراسم راهپیمایی اربعین پارسال، مثال زدنی بود و کنترل امنیت در مرزها به بهترین نحو ممکن انجام شد.

وی درباره کنترل فردی زوار در هنگام خروج از مرز گفت: هموطنان بدانند که مسئولان کشورعراق طبق مقرراتی که دارند برخوردهای سفت و سختی را خواهند داشت، لذا ناجا با اجرای طرح‌های خود از خروج افراد بدون مجوز خروج از کشور برخورد خواهد کرد.

سردار فتحی زاده ادامه داد: طرح‌های کنترل جمعیت از مبدا در نقاط مرزی در ایستگاه‌های بازرسی به صورت ویژه اجرا خواهد شد، در نزدیکی مرزهای کشور در گلوگاه‌ها چندین لایه کنترل جمعیت و نظارت بر خروج زوار را اجرا خواهیم کرد.

او گفت: طبق قوانین دولت عراق، حمل قرص‌های کودئین و مخدر دار ممنوع است و با حاملان آن به شدت برخورد می‌کنند، لذا از همطونان درخواست داریم تا نکات لازمه را در دستور کار خود قرار دهند تا با آرامش خاطر بیشتر به راهپیمایی اربعین بروند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: باهماهنگی‌هایی که با پلیس مبارزه با موادمخدر کشور صورت گرفت، مقرر شد تا با استفاده از بانک اطلاعاتی که درباره سابقه داران حوزه موادمخدر دارند، برای خروج احتمالی قاچاقچیان در پوشش زوار آمادگی‌های لازم را داشته باشند، لذا با مقام قضایی نیز درباره برخورد با متخلفان و مجرمان نیز هماهنگی‌های مربوطه صورت گرفته است.

او درباره تمهیدات ناجا برای بازگشت زوار اربعین به کشور گفت: هر سال ناجا برای مراسم اربعین دو برنامه دارد، برای مسیر رفت به عراق یک طرح و برای مسیر بازگشت به کشور نیز یک برنامه در دستور کار پلیس است.

سردار فتحی زاده ادامه داد: در زمان بازگشت زائران اربعین، سامانه‌ها در نقطه صفر مرزی باید سر خط باشند.

او با بیان اینکه باید ظرفیت و زیرساخت‌های مرزی از لحاظ فنی افزایش پیدا کند، گفت: پارسال در هر ساعت ۱۰ هزار زائر به کشور برگشتند و در مرز مهران نیز رکورد بازگشت ۲۴۰ هزار زائر به کشور در سامانه ورود به کشور ثبت شد، در زمان بازگشت راهپیمایان اربعین، تیم‌های تقویتی به مرزها اعزام خواهند شد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به بحث حمل و نقل زوار گفت: پارسال در حوزه حمل و نقل مشکلاتی را داشتیم، لذا با وزرات خانه مربوطه برای معطل نشدن زوار به کشور تعاملاتی صورت گرفته و تمهیدات مناسبی در این خصوص اندیشیده شده است.

وی افزود: پیش بینی ما این است که دست کم ۳ میلیون زائر ایرانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین امسال به کشور عراق خواهند رفت و ما نیز برای سقف بیش از ۴ میلیون نفر تمهیدات و برنامه در نظر گرفتیم.

سردار فتحی زاده با بیان اینکه هموطنان زمان اقدام برای دریافت گذرنامه را به روزهای پایانی محول نکنند، گفت: کسانی که تاکنون موفق به دریافت گذرنامه نشدند با توجه به تراکم جمعیت برای دریافت گذرنامه، نسبت به تحویل به موقع روادید خود اقدام کنند تا راهپیمایی امسال اربعین را از دست ندهند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید