چند درصد زائران اربعین هوایی به عراق رفتند؟

مرز مهران با ۵۶ درصد بیشترین آمار خروجی زائران اربعین را به خود اختصاص داده است.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

احمد محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین‌ حسینی با اشاره به اینکه‌هم‌اکنون وضعیت مرزهای خروجی عادی است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در روزهای آینده تعداد زائرانی که قصد بازگشت به کشور را دارند، بیش از تعداد خروجی‌ها است، ما در مرزها آمادگی کامل برای حضور زائران حسینی را داریم.

وی‌ با بیان اینکه ورود و خروج زائران در مرزها به راحتی و روان در حال انجام است، گفت: مرزها به صورت شبانه‌روز فعال هستند، البته با کاهش تعداد زائران در مرز خسروی، خروج زائران از این مرز از ساعت ۶ تا ۱۴ صورت می‌گیرد اما برای بازگشت گیت‌ها به صورت شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اینکه در مرز مهران امسال شاهد خیل عظیم زائران بودیم، خاطرنشان کرد: مرز مهران بیشترین آمار خروج را امسال به خود اختصاص داد؛ به طوری که تا امروز ۵۶ درصد زائران اربعین از این مرز خارج شده و به سوی کربلا و نجف مشرف شدند.

محمدی‌فر درباره آمار خروجی زائران از مرزهای چهارگانه گفت: ۵۶ در زائران اربعین از مرز مهران خارج شدند. همچنین ۲۶ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه، ۵ درصد از مرز خسروی و همچنین ۲ درصد زائران به صورت هوایی وارد خاک عراق شده‌اند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه روزهای شنبه و یکشنبه اوج بازگشت زائران را پیش‌بینی کرده‌ایم، افزود: امیدواریم که زائران با مدیریت سفر خود و بازگشت قبل یا بعد از این ایام، در مرزها معطل نشوند. ما تمام برنامه‌ها برای رفاه بهتر زائران در مرزها را تدارک دیده‌ایم و هیچ نگرانی برای بازگشت زائران وجود ندارد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید