پیش بینی زیرساخت های آب و برق برای چهار میلیون زایر اربعین حسینی (ع)

5/5

مسوولان وزارت نیرو در آیین رونمایی جلد دوم کتاب «گواهان صادق» عملکرد پارسال و برنامه های امسال این وزارتخانه برای خدمت رسانی به چهار میلیون زایر اربعین حسینی (علیه السلام) را تشریح کردند.

مسوولان وزارت نیرو در آیین رونمایی جلد دوم کتاب «گواهان صادق» عملکرد پارسال و برنامه های امسال این وزارتخانه برای خدمت رسانی به چهار میلیون زایر اربعین حسینی (علیه السلام) را تشریح کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، عصر امروز (دوشنبه) در این آیین سرپرست وزارت نیرو نقش خیران و شرکت‌های معین را در میزبانی از زائران حسینی بسیار مؤثر دانست و گفت: شرکت‌های مادرتخصصی زیرساخت‌های آب و برق را برای شهرهای عبوری زایران حسینی تقویت کنند. «ستار محمودی» یادآوری کرد امسال بجز مرزهای چزابه، شلمچه و مهران، زایران از مرز خسروی نیز تردد می کنند و افزود: نقاط مرزی کشور از نظر ایمنی و پدافند غیرعامل به شدت باید زیر نظارت باشد و امکانات آب و برق را در اختیار زایران اربعین قرار گیرد. ** پیش بینی چهار میلیون زائر اربعین مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران شمار افرادی را که پارسال در زمان راهپیمایی اربعین از مرز ایران عبور کردند 2 میلیون و 700 هزار نفر ذکر کرد و افزود: پیش بینی می‌کنیم امسال این تعداد به چهار میلیون نفر افزایش یابد. «سیدیعقوب محمدمرادی» تکمیل خط انتقال آب به طول 12کیلومتر، وصل انشعاب آب شرب از خط انتقال آب پایانه مرزی به موکب‌های مستقر در مسیر زایران، نصب دستگاه‌های بسته بندی آب شرب کیسه ای، نصب دستگاه‌های بسته بندی آب شرب جرعه ای، تامین و ساخت دهها ترانس برق، تامین برق موکب‌های موجود، احداث شبکه فشار ضعیف و متوسط به طول ده‌ها کیلومتر، شست و شوی خطوط فشار متوسط به طول 36کیلومتر، راه اندازی بویلرهای آبگرم برای صدها دوش اضطراری، تامین آب موکب‌ها، تشکیل گروه‌های کنترل بهداشتی آب شرب و تامین صدها دستگاه چراغ لاکپشتی را از خدمات پارسال وزارت نیرو در مرز مهران، چزابه و شلمچه اعلام کرد. محمدمرادی تاکید کرد در اربعین امسال خدمات ذکر شده در مرزهای مهران و چزابه و شلمچه همچون سال‌های قبل ادامه می یابد. مرز خسروی نیز به مسیرهای قابل تردد زایران برای روزهای اربعین حسینی اضافه شده و قرار است برخی زایران خارجی از کشورهای همسایه نیز برای شرکت در مراسم از مرزهای ایران عبور کنند. ** ادامه اجرای مرحله نخست طرح آبرسانی به مهران معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو نیز اعلام کرد مرحله نخست طرح آبرسانی به مهران در دست پیگیری است و در زمان مشخص به بهره برداری می‌رسد. «محسن بختیار» افزود: سوله و مامورسرای مرز مهران در حال بازسازی است و تا زمان برگزاری مراسم اربعین حسینی به بهره برداری می‌رسد. معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو نیز آیین اربعین حسینی را یک رزمایش (مانور) ملی و بین المللی دانست و گفت: این آیین، سایه جنگ را از سر کشور دور می‌کند. «علی اکبر مهاجری» افزود: با دو برابر شدن شمار زایران امسال، وظیفه ما سنگین تر شده و باید تلاش کنیم احتیاج های زایران اباعبدالله الحسین (ع) را فراهم کنیم. در این آیین جلد دوم کتاب گواهان صادق رونمایی شد که به معرفی 300 شهید و فرزندان شاغل آنان در صنعت آب و برق استان‌های مختلف کشور می پردازد. جلد نخست حاوی اطلاعات حدود 500 شهید صنعت آب و برق و فرزندان شاغل آنان در این بخش بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، عصر امروز (دوشنبه) در این آیین سرپرست وزارت نیرو نقش خیران و شرکت‌های معین را در میزبانی از زائران حسینی بسیار مؤثر دانست و گفت: شرکت‌های مادرتخصصی زیرساخت‌های آب و برق را برای شهرهای عبوری زایران حسینی تقویت کنند.
«ستار محمودی» یادآوری کرد امسال بجز مرزهای چزابه، شلمچه و مهران، زایران از مرز خسروی نیز تردد می کنند و افزود: نقاط مرزی کشور از نظر ایمنی و پدافند غیرعامل به شدت باید زیر نظارت باشد و امکانات آب و برق را در اختیار زایران اربعین قرار گیرد.

** پیش بینی چهار میلیون زائر اربعین
مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران شمار افرادی را که پارسال در زمان راهپیمایی اربعین از مرز ایران عبور کردند 2 میلیون و 700 هزار نفر ذکر کرد و افزود: پیش بینی می‌کنیم امسال این تعداد به چهار میلیون نفر افزایش یابد.
«سیدیعقوب محمدمرادی» تکمیل خط انتقال آب به طول 12کیلومتر، وصل انشعاب آب شرب از خط انتقال آب پایانه مرزی به موکب‌های مستقر در مسیر زایران، نصب دستگاه‌های بسته بندی آب شرب کیسه ای، نصب دستگاه‌های بسته بندی آب شرب جرعه ای، تامین و ساخت دهها ترانس برق، تامین برق موکب‌های موجود، احداث شبکه فشار ضعیف و متوسط به طول ده‌ها کیلومتر، شست و شوی خطوط فشار متوسط به طول 36کیلومتر، راه اندازی بویلرهای آبگرم برای صدها دوش اضطراری، تامین آب موکب‌ها، تشکیل گروه‌های کنترل بهداشتی آب شرب و تامین صدها دستگاه چراغ لاکپشتی را از خدمات پارسال وزارت نیرو در مرز مهران، چزابه و شلمچه اعلام کرد.
محمدمرادی تاکید کرد در اربعین امسال خدمات ذکر شده در مرزهای مهران و چزابه و شلمچه همچون سال‌های قبل ادامه می یابد. مرز خسروی نیز به مسیرهای قابل تردد زایران برای روزهای اربعین حسینی اضافه شده و قرار است برخی زایران خارجی از کشورهای همسایه نیز برای شرکت در مراسم از مرزهای ایران عبور کنند.

** ادامه اجرای مرحله نخست طرح آبرسانی به مهران
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو نیز اعلام کرد مرحله نخست طرح آبرسانی به مهران در دست پیگیری است و در زمان مشخص به بهره برداری می‌رسد.
«محسن بختیار» افزود: سوله و مامورسرای مرز مهران در حال بازسازی است و تا زمان برگزاری مراسم اربعین حسینی به بهره برداری می‌رسد.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو نیز آیین اربعین حسینی را یک رزمایش (مانور) ملی و بین المللی دانست و گفت: این آیین، سایه جنگ را از سر کشور دور می‌کند.
«علی اکبر مهاجری» افزود: با دو برابر شدن شمار زایران امسال، وظیفه ما سنگین تر شده و باید تلاش کنیم احتیاج های زایران اباعبدالله الحسین (ع) را فراهم کنیم.
در این آیین جلد دوم کتاب گواهان صادق رونمایی شد که به معرفی 300 شهید و فرزندان شاغل آنان در صنعت آب و برق استان‌های مختلف کشور می پردازد.
جلد نخست حاوی اطلاعات حدود 500 شهید صنعت آب و برق و فرزندان شاغل آنان در این بخش بود

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید