پیش‌بینی افزایش ۴۰ درصدی حضور اتباع خارجی در سفر اربعین

تاکنون ۵۰۰۰ نفر از اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند
5/5

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰۰ نفر از اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی به زیارت اربعین مشرف شوند.

مهدی محمودی (مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور) در گفت‌وگویی درباره ثبت‌نام اتباع خارجی برای زیارت اربعین گفت: برابر تصمیماتی که در ستاد مرکزی اربعین گرفته شد مانند سنوات گذشته تسهیلاتی را برای ارائه به زائران اتباع فراهم می‌کنیم.

وی ادامه داد: براساس این تسهیلات اتباع خارجی در داخل کشور و اتباع خارجی که می‌خواهند به صورت ترانزیت چه به صورت زمینی و چه به صورت هوایی از مرزها وارد شوند، می‌توانند برای زیارت اربعین مشرف شوند.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: پیش‌بینی ما بر این است، نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش حضور اتباع خارجی برای سفر به عتبات و زیارت اربعین را داشته باشیم. برهمین اساس برنامه‌ریزی کردیم، در حال حاضر ۲۰ موکب فعال شوند. از این تعداد ۱۰ موکب در مرز شلمچه و ۱۰ موکب دیگر در کل مسیرهای منتهی به مرزها پیش بینی شده است.

محمودی خاطرنشان کرد: همچنین پیش بینی شده است، بیشتر اتباع از مرز شلمچه قصد تردد داشته باشند، البته در سایر مرزها نیز هماهنگی‌های لازم ایجاد شده است.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ادامه داد: ما به همه اتباع خارجی در داخل کشور توصیه می‌کنیم نسبت به اخذ دفترچه اقامت که دارای مهر ورود و خروج باشد، اقدام کنند.

وی یادآور شد: امسال نیز هماهنگی انجام شده تا اتباع عراقی که در داخل کشور هستند، همانند شهروندان و زائران ایرانی نیازی به روادید نداشته باشند، اما تمامی اتباع باید شیوه نامه‌ای که به دفاتر و ادارات کل اتباع استان ابلاغ شده است را رعایت کنند. براساس این شیوه‌نامه باید مجوز اقامت قانونی داشته و در سامانه سیام که در دفاتر خدمات کفالت است، ثبت نام کنند و پس از اخذ دفترچه در سامانه سماح ثبت نام کرده و پس از پرداخت حق بیمه مانند سایر زائران به زیارت مشرف می‌شوند.

وی تاکید کرد: تا این لحظه ۵ هزار نفر از زائران پیش ثبت‌نام را انجام داده‌اند و ما از زائران اتباع درخواست داریم تا ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند.

به گفته محمودی پیش بینی می‌شود بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی برای سفر به عتبات و زیارت اربعین اقدام کنند.

مدیر کل اتباع خارجی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۰۰ هزار تن از اتباع خارجی به زیارت اربعین مشرف شدند.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تصریح کرد: بیشتر زائران خارجی از کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و آذربایجان برای سفر اربعین از کشور ما عبور می‌کنند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید