پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی تردد زوار حسینی از مرز شملچه در اربعین

5/5

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به آخرین اقدامات برای تسهیل به خدمات‌رسانی به زوار در مرز شلمچه گفت: پیش‌بینی می‌شود در مراسم اربعین امسال شاهد افزایش ۳۰ درصدی تردد زوار حسینی از مرز شملچه باشیم.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به آخرین اقدامات برای تسهیل به خدمات‌رسانی به زوار در مرز شلمچه گفت: پیش‌بینی می‌شود در مراسم اربعین امسال شاهد افزایش ۳۰ درصدی تردد زوار حسینی از مرز شملچه باشیم. آخرین اقدامات برای تسهیل به خدمات‌رسانی به زوار در مرز شلمچه گفت: پیش‌بینی می‌شود در مراسم اربعین امسال شاهد افزایش ۳۰ درصدی تردد زوار حسینی از مرز شملچه باشیم. فرامند هاشمی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مرز شلمچه به علت سابقه و تجارب پیشین و همچنین تمهیدات خوبی که از سال‌های گذشته در این مرز انجام شده، از آمادگی خوبی برای پذیرایی از زائران در مراسم اربعین امسال برخوردار است و در این مراسم، امسال هم از نظر امکانات خدماتی، فضای پارکینگ و هم از نظر استقرار موکب‌ها تغییر مثبت و مناسبی ایجاد می‌شود. وی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، تعداد موکب‌های مستقر در مرز شلمچه، امسال نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد و به حدود ۴۰۰ موکب خواهد رسید. همچنین تعداد سرویس‌های بهداشتی در این مرز افزایش یافته است و فضای پارکینگ این مرز که تا سال گذشته حدود ۴۵ هکتار بود، امسال به حدود ۹۵ هکتار خواهد رسید. معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در خصوص خدمات مخابراتی و ارتباطی در مرز شلمچه در اربعین امسال عنوان کرد: با بهبود زیرساخت‌های مخابراتی در مرز شملچه، پوشش تلفن همراه اپراتورهای مختلف و همچنین شبکه وای‌فای، امسال گسترده‌تر خواهد بود و اقداماتی لازم در این زمینه انجام شده است. هاشمی‌زاده بیان کرد: با بررسی میزان تردد زوار حسینی از مرز شلمچه در مراسم اربعین از سال ۹۲ تاکنون مشاهده می‌شود که سالانه شاهد افزایش حدود ۳۰ درصدی در تردد زوار از این مرز هستیم. با استناد به این روند، پیش‌بینی می‌شود که در مراسم اربعین امسال نیز شاهد افزایش ۳۰ درصدی زوار از مرز شلمچه، چه زوار ایرانی و چه اتباع خارجی باشیم. وی بیان کرد: به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل در بازگشت زوار حسینی از مرز شلمچه برنامه‌ریزی شده تا تعداد گیت‌های خروجی مستقر در این مرز افزایش یابند. همچنین ساماندهی پارکینگ‌های مستقر در مسیرهای منتهی به مرز شلمچه در دستور کار قرار داده شده است.

آخرین اقدامات برای تسهیل به خدمات‌رسانی به زوار در مرز شلمچه گفت: پیش‌بینی می‌شود در مراسم اربعین امسال شاهد افزایش ۳۰ درصدی تردد زوار حسینی از مرز شملچه باشیم. فرامند هاشمی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مرز شلمچه به علت سابقه و تجارب پیشین و همچنین تمهیدات خوبی که از سال‌های گذشته در این مرز انجام شده، از آمادگی خوبی برای پذیرایی از زائران در مراسم اربعین امسال برخوردار است و در این مراسم، امسال هم از نظر امکانات خدماتی، فضای پارکینگ و هم از نظر استقرار موکب‌ها تغییر مثبت و مناسبی ایجاد می‌شود. وی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، تعداد موکب‌های مستقر در مرز شلمچه، امسال نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد و به حدود ۴۰۰ موکب خواهد رسید. همچنین تعداد سرویس‌های بهداشتی در این مرز افزایش یافته است و فضای پارکینگ این مرز که تا سال گذشته حدود ۴۵ هکتار بود، امسال به حدود ۹۵ هکتار خواهد رسید. معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در خصوص خدمات مخابراتی و ارتباطی در مرز شلمچه در اربعین امسال عنوان کرد: با بهبود زیرساخت‌های مخابراتی در مرز شملچه، پوشش تلفن همراه اپراتورهای مختلف و همچنین شبکه وای‌فای، امسال گسترده‌تر خواهد بود و اقداماتی لازم در این زمینه انجام شده است. هاشمی‌زاده بیان کرد: با بررسی میزان تردد زوار حسینی از مرز شلمچه در مراسم اربعین از سال ۹۲ تاکنون مشاهده می‌شود که سالانه شاهد افزایش حدود ۳۰ درصدی در تردد زوار از این مرز هستیم. با استناد به این روند، پیش‌بینی می‌شود که در مراسم اربعین امسال نیز شاهد افزایش ۳۰ درصدی زوار از مرز شلمچه، چه زوار ایرانی و چه اتباع خارجی باشیم. وی بیان کرد: به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل در بازگشت زوار حسینی از مرز شلمچه برنامه‌ریزی شده تا تعداد گیت‌های خروجی مستقر در این مرز افزایش یابند. همچنین ساماندهی پارکینگ‌های مستقر در مسیرهای منتهی به مرز شلمچه در دستور کار قرار داده شده است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید