پشتیبانی خراسان رضوی از ۶۰ موکب اسکان و پذیرایی زائرین اربعین حسینی

5/5

مسؤول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در ستاد عتبات عالیات خراسان رضوی از پشتیبانی خراسان رضوی از ۶۰ موکب اسکان و پذیرایی زائرین اربعین حسینی خبر داد و گفت: این استان60 موکب اسکان و پذیرایی از زائرین اربعین حسینی را پشتیبانی می‌کند.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در ستاد عتبات عالیات خراسان رضوی از پشتیبانی خراسان رضوی از ۶۰ موکب اسکان و پذیرایی زائرین اربعین حسینی خبر داد و گفت: این استان60 موکب اسکان و پذیرایی از زائرین اربعین حسینی را پشتیبانی می‌کند. به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمود روحانی‌نژاد در جلسه شورای سیاست‌گذاری عتبات عالیات قوچان در دفتر امام‌جمعه این شهرستان اظهار داشت: قوچان به لحاظ نفوذ و توانمندی بسیج و سپاه در دوره مسؤول قبلی ستاد عتبات عالیات این شهرستان فعالیت‌های خوبی داشته و از شهرستان‌های سرآمد خراسان رضوی به شمار می‌آید. وی بابیان اینکه برای اطلاع‌رسانی مناسب در سطح شهرستان‌ها و مرکز استان تابلوهای شهری، تلویزیون و آگهی‌نما برای نصب این‌گونه از اطلاعیه‌ها بسیار مناسب است، گفت: تیزرهایی در مشهد مقدس در حال آماده‌سازی بوده تا در ایام محرم از این تابلوها و تلویزیون‌های شهری برای تبلیغ مناسب به‌منظور جمع‌آوری نذورات مردمی استفاده کرد. مسؤول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در ستاد عتبات عالیات خراسان رضوی با تأکید بر این مطلب که از پتانسیل روحانیون اعزامی در ماه محرم نیز می‌توان برای تبلیغ به‌منظور کمک به اربعین و زائرین پیاده استفاده کرد، یادآور شد: خراسان 60 موکب اسکان و پذیرایی از زائرین اربعین حسینی را پشتیبانی می‌کند که کمک‌های جمع‌آوری‌شده در زمینه تغذیه به حد کافی است. روحانی نژاد با اشاره به اینکه باید درزمینه اسکان تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد، ادامه داد: 700 روحانی نیز از طریق بعثه مقام معظم رهبری به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند که علاوه بر حضور با کاروان‌های اعزامی از استان، در مسیر زائرین پیاده نجف تا کربلا و شهرهای زیارتی حضور خواهند داشت تا در کنار برپایی نمازهای جماعت پاسخ به سؤالات شرعی نیز صورت بگیرد. وی بابیان این موضوع که کار در عتبات عالیات از بازسازی و مرمت گذشته و به سمت توسعه حرکت می‌شود، تأکید کرد: یکی از این کارهای توسعه‌ای ایجاد صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف اشرف است و ایران بخش عمده و اساسی را در تهیه فرش، چراغ و غیره بر عهده دارد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمود روحانی‌نژاد در جلسه شورای سیاست‌گذاری عتبات عالیات قوچان در دفتر امام‌جمعه این شهرستان اظهار داشت: قوچان به لحاظ نفوذ و توانمندی بسیج و سپاه در دوره مسؤول قبلی ستاد عتبات عالیات این شهرستان فعالیت‌های خوبی داشته و از شهرستان‌های سرآمد خراسان رضوی به شمار می‌آید.

وی بابیان اینکه برای اطلاع‌رسانی مناسب در سطح شهرستان‌ها و مرکز استان تابلوهای شهری، تلویزیون و آگهی‌نما برای نصب این‌گونه از اطلاعیه‌ها بسیار مناسب است، گفت: تیزرهایی در مشهد مقدس در حال آماده‌سازی بوده تا در ایام محرم از این تابلوها و تلویزیون‌های شهری برای تبلیغ مناسب به‌منظور جمع‌آوری نذورات مردمی استفاده کرد.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در ستاد عتبات عالیات خراسان رضوی با تأکید بر این مطلب که از پتانسیل روحانیون اعزامی در ماه محرم نیز می‌توان برای تبلیغ به‌منظور کمک به اربعین و زائرین پیاده استفاده کرد، یادآور شد: خراسان 60 موکب اسکان و پذیرایی از زائرین اربعین حسینی را پشتیبانی می‌کند که کمک‌های جمع‌آوری‌شده در زمینه تغذیه به حد کافی است.

روحانی نژاد با اشاره به اینکه باید درزمینه اسکان تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد، ادامه داد: 700 روحانی نیز از طریق بعثه مقام معظم رهبری به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند که علاوه بر حضور با کاروان‌های اعزامی از استان، در مسیر زائرین پیاده نجف تا کربلا و شهرهای زیارتی حضور خواهند داشت تا در کنار برپایی نمازهای جماعت پاسخ به سؤالات شرعی نیز صورت بگیرد.

وی بابیان این موضوع که کار در عتبات عالیات از بازسازی و مرمت گذشته و به سمت توسعه حرکت می‌شود، تأکید کرد: یکی از این کارهای توسعه‌ای ایجاد صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف اشرف است و ایران بخش عمده و اساسی را در تهیه فرش، چراغ و غیره بر عهده دارد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید