پارکینگ بزرگ اربعین ساماندهی می شود

5/5

معاون هماهنگ کننده پلیس ایلام با اشاره به اینکه ثبت نام احداث پارکینگ ویژه اربعین در مهران رایگان است، گفت: در ایام اربعین فقط به متقاضیان ثبت نام شده اجازه احداث پارکینگ داده می شود.

معاون هماهنگ کننده پلیس ایلام با اشاره به اینکه ثبت نام احداث پارکینگ ویژه اربعین در مهران رایگان است، گفت: در ایام اربعین فقط به متقاضیان ثبت نام شده اجازه احداث پارکینگ داده می شود. به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»،سرهنگ جلال میرزابیگی، اظهار داشت: به منظور ساماندهی پارکینگ های عمومی در ایام اربعین حسینی سال ۹۶ تمامی متقاضیان احداث پارکینگ باید در پلیس پیشگیری انتظامی شهرستان مهران و شهرداری ثبت نام کنند. وی افزود: ارائه مدارک لازم از جمله کپی شناسنامه، کارت ملی، اجاره نامه ملک و کروکی محل پارکینگ به پلیس پیشگیری انتظامی شهرستان مهران الزامی است. معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام گفت: با تصمیم کمیسیون مربوطه به ریاست استاندار و مسئولان قضائی و انتظامی شهرستان مهران مقرر شد هیچ گونه وجهی بابت ثبت نام و راه اندازی پارکینگ در اربعین در شهر مهران دریافت نشود و ثبت نام کاملا رایگان است و در اربعین فقط به متقاضیان ثبت نام شده اجازه فعالیت داده می شود. این مقام مسئول رعایت الزامات پارکینگ داری را شرط اجازه فعالیت عنوان کرد و گفت: درخصوص پارکینگ بزرگ اربعین بیش از ۱۶ الزام و شرط برای پیمانکار به مسئولان شهرستان اعلام شده است که باید رعایت شود. سرهنگ میرزابیگی گفت: تجمع بیش از ۳۰ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ بزرگ اربعین نیازمند پیش بینی حداکثری است و اگر نظر پلیس در این خصوص تامین نشود نیروی انتظامی از سایر ظرفیت های شهرستان مهران استفاده می کند. وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ به دلیل ضعف شدید در مدیریت پارکینگ اربعین خساراتی به خودرو زائران وارد شد گفت: تاکید پلیس بر رعایت الزامات و شرایط پارکینگ داری در پارکینگ اربعین شهر مهران به خاطر پیشگیری از حوادث ناگوار و حفاظت از اموال زائران است. سرهنگ میرزابیگی گفت: از نظر پلیس باید پارکینگ دار مربوطه ابتدا تمام شرایط لازم برای حفاظت از اموال زائران و خودروهای آنان را مهیا کند و آنگاه اجازه فعالیت داده شود. معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: پلیس ایلام طرح مدیریت و ساماندهی پارکینگ بزرگ اربعین را با استفاده از ظرفیت قانونی شرکت های حفاظتی مراقبتی تحت نظارت پلیس به مسئولان ارائه داده است که در صورت اجرایی شدن طرح، مشکلات امنیتی و مدیریتی مرتفع خواهد شد. وی با اشاره به پیش بینی بکارگیری بیش از ۲۰۰ نفر نگهبان شرکت های حفاظتی و مراقبتی در طرح پلیس برای پارکینگ های مهران در ایام اربعین، گفت: توقفگاه ۲۰۰ نفره برای زائران شامل بوفه، بیمه خودروها، بلوک بندی محوطه، پایش تصویری، یدکش، مکانیکی سیار و… نیز پیش بینی شده است. معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان ایلام با اشاره به پیش بینی احداث ۱۰۰ پارکینگ توسط مردم در شهر مهران تصریح کرد: در اربعین سال جاری بیش از ۳۰ تیم پلیس آگاهی بر فعالیت پارکینگ های سطح شهرستان مهران نظارت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»،سرهنگ جلال میرزابیگی، اظهار داشت: به منظور ساماندهی پارکینگ های عمومی در ایام اربعین حسینی سال ۹۶ تمامی متقاضیان احداث پارکینگ باید در پلیس پیشگیری انتظامی شهرستان مهران و شهرداری ثبت نام کنند.

وی افزود: ارائه مدارک لازم از جمله کپی شناسنامه، کارت ملی، اجاره نامه ملک و کروکی محل پارکینگ به پلیس پیشگیری انتظامی شهرستان مهران الزامی است.

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام گفت: با تصمیم کمیسیون مربوطه به ریاست استاندار و مسئولان قضائی و انتظامی شهرستان مهران مقرر شد هیچ گونه وجهی بابت ثبت نام و راه اندازی پارکینگ در اربعین در شهر مهران دریافت نشود و ثبت نام کاملا رایگان است و در اربعین فقط به متقاضیان ثبت نام شده اجازه فعالیت داده می شود.

این مقام مسئول رعایت الزامات پارکینگ داری را شرط اجازه فعالیت عنوان کرد و گفت: درخصوص پارکینگ بزرگ اربعین بیش از ۱۶ الزام و شرط برای پیمانکار به مسئولان شهرستان اعلام شده است که باید رعایت شود.

سرهنگ میرزابیگی گفت: تجمع بیش از ۳۰ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ بزرگ اربعین نیازمند پیش بینی حداکثری است و اگر نظر پلیس در این خصوص تامین نشود نیروی انتظامی از سایر ظرفیت های شهرستان مهران استفاده می کند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ به دلیل ضعف شدید در مدیریت پارکینگ اربعین خساراتی به خودرو زائران وارد شد گفت: تاکید پلیس بر رعایت الزامات و شرایط پارکینگ داری در پارکینگ اربعین شهر مهران به خاطر پیشگیری از حوادث ناگوار و حفاظت از اموال زائران است.

سرهنگ میرزابیگی گفت: از نظر پلیس باید پارکینگ دار مربوطه ابتدا تمام شرایط لازم برای حفاظت از اموال زائران و خودروهای آنان را مهیا کند و آنگاه اجازه فعالیت داده شود.

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: پلیس ایلام طرح مدیریت و ساماندهی پارکینگ بزرگ اربعین را با استفاده از ظرفیت قانونی شرکت های حفاظتی مراقبتی تحت نظارت پلیس به مسئولان ارائه داده است که در صورت اجرایی شدن طرح، مشکلات امنیتی و مدیریتی مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به پیش بینی بکارگیری بیش از ۲۰۰ نفر نگهبان شرکت های حفاظتی و مراقبتی در طرح پلیس برای پارکینگ های مهران در ایام اربعین، گفت: توقفگاه ۲۰۰ نفره برای زائران شامل بوفه، بیمه خودروها، بلوک بندی محوطه، پایش تصویری، یدکش، مکانیکی سیار و… نیز پیش بینی شده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان ایلام با اشاره به پیش بینی احداث ۱۰۰ پارکینگ توسط مردم در شهر مهران تصریح کرد: در اربعین سال جاری بیش از ۳۰ تیم پلیس آگاهی بر فعالیت پارکینگ های سطح شهرستان مهران نظارت خواهند کرد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید