وضعیت اسفناک زائران اربعین در مرز مهران / حتی آب برای خوردن هم پیدا نمی‌شود!

5/5

در گزارش زیر آخرین اخبار درباره سفر اربعین و وضعیت زائران در مرزهای کشور تشریح شده است. طبق آمار تاکنون دو میلیون و بیست هزار زائر از مرزهای کشور خارج شده‌اند.

به گزارش سلام نو به نقل از تجارت نیوز، احمد وحیدی وزیر کشور به همراه جمعی از معاونان، صبح امروز (۱۹ شهریور) عازم مرز بین‌المللی خسروی شد.

وحیدی که شب گذشته وارد استان کرمانشاه شد، قرار است در این سفر آخرین وضعیت تردد زائران اربعین و خدمات رسانی به آنها در پایانه بین المللی خسروی را بررسی کند.

مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رییس ستاد مرکزی اربعین، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و جمعی از مسئولان این وزارتخانه، وزیر کشور را در این سفر همراهی می کنند.

مرز خسروی در استان کرمانشاه یکی از مرزهای خروجی زوار اربعین است که امسال با حجم زیادی از تردد زوار مواجه شده است.

این همه سوء مدیریت نوبر است!

به نقل از خبرآنلاین، زائران در وضعیت اسفناکی به حال خود رها شده‌اند! ‌این همه سوء مدیریت نوبر است!

از صبح امروز (جمعه ۱۸ شهریور) در مسیر مهران به معنای واقعی کلمه گیر کرده‌ایم. در گرمای ۴۵ درجه حتی آب برای خوردن هم پیدا نمی‌شود! هیچ مدیری از ستاد اربعین هم در صحنه نیست!

زائران در وضعیت اسفناکی به حال خود رها شده‌اند!

این همه سوء مدیریت نوبر است!

‌همه چیز تقصیر عراق نیست!

بازگشت به کشور ۵۰۰ هزار نفر از زائران اربعین

حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور در گفتگو با رسانه ملی در خصوص آخرین اقدامات پلیس برای تسهیل عبور و مرور زائران اربعین گفت: تمامی همکاران ما در طول مسیرها حضور دارند و پلیس‌های تخصصی مانند پلیس گذرنامه، راهور و مرزبانی مرتب در حال ارائه خدمات هستند.

به نقل از مهر، وی با بیان اینکه سلامت و کرامت زائر در اولویت پلیس قرار دارد، گفت: بیشترین ازدحام زائران در مرز مهران و بعد از آن در مرز شلمچه است.

اشتری خاطرنشان کرد: تا به امروز دو میلیون و بیست هزار نفر از زائران عتبات عالیات از مرزهای کشور خارج شده‌اند و ۵۰۰ هزار نفر هم به داخل کشور برگشته‌اند.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه در تمامی مرزهای زمینی شاهد ازدحام جمعیت هستیم، گفت: در مرزهای مهران و شلمچه ازدحام نسبت به سایر مرزها بیشتر است.

وی با بیان اینکه فقط افرادی که در پایانه‌های مرزی هستند، می‌توانند از کشور خارج شوند، گفت: بیش از ۴۰ درصد از افرادی که در شهرهای مرزی منتظر خروج از کشور بودند از مرزها خارج شده‌اند.

معطلی ۷۲ ساعته زائران برای خروج از مرزهای زمینی

اشتری ادامه داد: مرز ساعتی باز می‌شود و افرادی هستند که بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت منتظرند تا از مرز خارج شوند، پس از زائران درخواست می‌کنم به شهرهای مرزی نیایند.

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه مصوبه ستاد اربعین حسینی این است که جاده‌ها بسته شود، گفت: به دلیل اینکه برخی از اتوبوس‌ها و سواری‌ها باید بتوانند به شهرهای مرزی بیایند تا زائران را به شهرهای خود برگردانند ما نمی‌توانیم جاده‌ها را ببندیم.

اجازه ورود به شهرهای مرزی فقط به اتوبوس‌ها و خودروهای عمومی

وی ادامه داد: اما همکاران ما در پلیس راهور خودروها را بررسی می‌کند و فقط به خودروهایی که برای انتقال زائرین است اجازه سفر می‌دهند.

اشتری خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان پارکینگ‌ها حتی برای یک خودرو هم جا ندارد و ظرفیتشان تکمیل شده است حتی در شهرهای مرزی مانند مهران زمین‌های کشاورزی هم تبدیل به پارکینگ‌ها شده است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید