ورود ۱۴۸ زائر اربعین به کشور در هر دقیقه

از ابتدای ماه صفر ۳ میلیون زائر برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی وارد کشور عراق شده اند
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: از اول ماه صفر تاکنون ۲ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۵۳ نفر از کشور خارج شده اند؛ این در حالی است که در همین بازه زمانی یک میلیون و ۴۲۷ هزار و ۷۴۵ نفر به کشور بازگشته‌اند.

وی افزود: در واقع و بر مبنای آمار برخط پلیس، هم اکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از زائران همچنان در خاک کشور عراق و مشغول زیارت هستند.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت تردد در مرز‌های چهارگانه اشاره کرد: از مرز مهران تاکنون ۷۶ هزار و ۳۹۰ نفر به کشور وارد و ۲۰ هزار و ۹۰۶ نفر نیز از این مرز خارج شده اند؛ یعنی در این مرز موج بازگشت به کشور با افزایش ۳ برابری آغاز شده است.

وی در تشریح وضعیت مرز خسروی عنوان کرد: ورود زائران از این مرز تاکنون ۳ هزار و ۶۶۸ نفر و خروج از کشور ۲ هزار و ۳۱۱ نفر بوده است.

سردار اشتری با اشاره به وضعیت تردد در مرز شلمچه یاد آور شد: در حال حاضر و بر مبنای آمار آنلاین و برخط قرارگاه اربعین پلیس، از مرز شلمچه ۳۷ هزار و ۸۷۷ نفر به کشور ورود داشته‌اند؛ این در حالی است که آمار خروج از کشور در این مرز ۴ هزار و ۲۶۶ نفر بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی در توضیح روند تردد از مرز چذابه نیز خاطر نشان کرد: ورود به کشور از این مرز تاکنون ۱۳ هزار و ۹۴۷ نفر و خروج از کشور ۳ هزار و ۴۷۹ نفر بوده است.

سردار اشتری با اشاره به اینکه موج بازگشت زائران به کشور شروع و در حال افزایش است، ادامه داد: در آمار دقیق تری باید بگویم خروج زائران از مرز‌ها در هر دقیقه به طور میانگین ۳۷ نفر و ورود به کشور در بازه زمانی اشاره شده ۱۴۸ نفر است؛ البته این روند متغیر است و در بازه‌های مختلف ممکن است نوساناتی داشته باشد.

وی بیان کرد: امسال بیش از ۶۰ درصد از زائران از خودروی شخصی برای تشرف به عتبات عالیات استفاده کرده‌اند و با توجه به این رویکرد لازم است که زوار عزیز از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود در توصیه به زائران اربعین حسینی اشاره کرد: در ابتدا به زوار عزیز “زیارت قبول” می‌گویم و امیدوارم نایب‌الزیاره ما نیز باشند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موج بازگشت زوار به کشور آغاز شده، لازم است که زائران، چون همیشه با فرزندان خود در نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته و به توصیه‌های پلیس توجه کنند.

سردار اشتری با اشاره به حضور فعال و شبانه روزی نیرو‌های پلیس در مسیر‌های تردد زائران، پایانه‌های مرزی و … خاطر نشان کرد: خستگی و خواب آلودگی، شتاب و عجله در رانندگی از عوامل جدی وقوع برخی تصادفات در این ایام بوده بنابراین به زائران عزیز توصیه می‌کنم در موج بازگشت حتما پیش از رانندگی استراحت کافی داشته باشند و هر زمان که نیاز به استراحت داشتند به توقفگاه‌هایی که در طول مسیر برای زوار در نظر گرفته شده، مراجعه کنند.

وی اشاره کرد: باتوجه به اینکه امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش تردد زوار را در محور‌های مواصلاتی داشته‌ایم، اما به لطف خداوند متعال و عنایات ابا عبدالله الحسین (ع)، تهیه زیرساخت‌های لازم و ارتقای فرهنگ ترافیک رانندگان، تلاش همکارانم و همکاری مردم با پلیس، میزان و درصد تصادفات و مجروحان نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی اشاره کرد: امسال ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی و ۳ درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند.

وی در تشریح جزئیات سفر زمینی زوار اربعین حسینی (ع) اشاره کرد: ۵۶ درصد از زوار از مرز مهران، ۲۵ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و ۵ درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شدهاند.

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود خطاب به زوار اربعین حسینی عنوان کرد: زائران زمان بازگشت خود به کشور را «مدیریت» کنند.

گفتنی است، در ارتباط ویدئو کنفرانس فرمانده ناجا با قرارگاه‌های فرعی اربعین پلیس در مرز‌های چهارگانه، فرماندهان انتظامی ایلام، کرمانشاه و خوزستان گزارشی از نحوه خدمات دهی خود به زوار عزیز را ارائه کردند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید