ورود نخستین کاروان‌ زائران افغانستانی اربعین حسینی به ایران

عکس
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

نخستین کاروان‌های زیارتی زائران افغانستانی برای حضور در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی از مرز دوغارون وارد ایران شدند

کاروان‌ زائران افغانستانی اربعین حسینی از مرز دوغارون وارد ایران شدند و قرار است پس از ورود به شهر مشهد مقدس بصورت ترانزیت برای زیارت عتبات و عالیات به کشور عراق سفر کنند.

ستاد مردمی اربعین حسینی مهاجرین افغانستانی و مسئولین اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی و ارگان‌های ذی‌ربط در محل استقبال و پذیرایی از نخستین کاروان‌های افغانستانی اربعین حضور یافتند.

به گفته مسئولان ستاد مردمی اربعین حسینی مهاجرین افغانستانی، محل اسکان از قبل هماهنگ شده و آماده پذیرایی از زائرین گرامی است و تاکنون نیز اسکان یافته‌اند.

لازم به ذکر است که ستاد مردمی اربعین مهاجرین افغانستانی و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی سهولت‌هایی را در روند آمد و شد زائرین افغانستانی اربعین حسینی، پذیرایی، حمل و نقل، اسکان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی ایجاد کرده‌اند.

همچنین «محمد تقی هاشمی» سرپرست اداره کل امور اتباع خارجی خراسان رضوی با اشاره به بحث تخصیص و تجهیز موکب‌های ده‌گانه نیز روزهای گذشته در یک نشست خبری گفت:که این موکب‌ها در مسیر تردد اتباع خارجی قرار دارد و علاوه بر آن دو موکب در کاظمین و دو موکب در کربلا نیز به زائرین ارائه خدمت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه زائری نیز در دقیقه نود با مشکل روادید تقلبی در مرز خروجی ایران به سمت عراق مواجه شد، براساس هماهنگی که با ناجا و دولت عراق انجام شده با همکاری‌های میدانی کمک خواهد شد تا زائر با کمترین مشکل بتواند معضل را رفع کند.

براساس آمار در سال گذشته 33هزار و 328 نفر آمار زائرین ورودی از مرز دوغارون و زائرین مقیم نیز دوازده هزار و 916 نفر بوده‌‌اند.

با توجه به افزایش حجم علاقمندی برای زیارت اربعین و طبق پیش‌بینی انتظار می‌رود صد و بیست تا صد و سی‌هزار زائر اربعین از کشورهای افغانستان و پاکستان وارد شهر مشهد شوند و به‌صورت ترانزیتی از ایران عبور کنند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید