هزینه ویزای زائران اربعین حسینی براساس اعلام دولت عراق افزایش نیافت/ آغاز صدور ویزای زائران اربعین حسینی در 4 شهر کشور

5/5

جانشین ستاد اربعین استان گلستان گفت: هزینه ویزای زائران اربعین حسینی (ع) همانند سال قبل بوده و براساس اعلام دولت عراق افزایشی نیافته و همان ۴۰ دلار است.

جانشین ستاد اربعین استان گلستان گفت: هزینه ویزای زائران اربعین حسینی (ع) همانند سال قبل بوده و براساس اعلام دولت عراق افزایشی نیافته و همان ۴۰ دلار است. به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، علی‌اصغر طهماسبی در پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان گلستان از آغاز صدور ویزای زائران اربعین حسینی (ع) در چهار شهر اهواز، کرمانشاه، تهران و مشهد خبر داد، اظهار کرد: از ابتدای مهرماه نیز به منظور تسهیل در صدور ویزای زائران، تعداد شهرهای صادرکننده ویزا به 12 شهر افزایش پیدا خواهد کرد. جانشین ستاد اربعین استان گلستان خاطرنشان کرد: هزینه ویزای زائران همانند سال قبل بوده و براساس اعلام دولت عراق افزایشی نیافته و همان ۴۰ دلار است. وی ادامه داد: امسال برای چهارمین سال پیاپی سامانه سماح برای ثبت‌نام زائران اربعین در نظر گرفته شده و هم اکنون فعال است و مردم می‌توانند در هر جایی که دسترسی به اینترنت داشته باشند ثبت‌نام خود را به آسان‌ترین شکل ممکن انجام دهند، ضمن اینکه زائران می‌توانند با مراجعه مستقیم به دفاتر زیارتی وابسته به سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام خود را انجام دهند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: زائران اربعین همچنین می‌توانند با پرداخت مبلغ 18 هزار و 800 تومانی و بهره‌مندی از بیمه اجباری در صورت بروز حوادث مختلف، بیماری، تصادفات و حتی حملات تروریستی از مزایای بیمه اجباری که پشتوانه حمایتی زائران است، بهره‌مند شوند. طهماسبی با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد اربعین در استان گلستان، گفت: تمامی کمیته‌های ذیل ستاد فعال بوده و جلسات تخصصی حوزه خود را برگزار می‌کنند، ضمن اینکه به گواه مسوولان وزارت کشور و سازمان عتبات عالیات کشور، ستاد اربعین استان گلستان جزء برترین استان‌های کشور در سال گذشته بوده است و ما باید ضمن برطرف کردن کاستی‌ها، همان مدل و رویه کاری موفق را برای امسال نیز در پیش بگیریم. جانشین ستاد اربعین استان گلستان خاطرنشان کرد: باید نظارت ویژه‌ای بر جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مالی خیرین و مردم، در ایام منتهی به اربعین حسینی (ع) وجود داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، علی‌اصغر طهماسبی در پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان گلستان از آغاز صدور ویزای زائران اربعین حسینی (ع) در چهار شهر اهواز، کرمانشاه، تهران و مشهد خبر داد، اظهار کرد: از ابتدای مهرماه نیز به منظور تسهیل در صدور ویزای زائران، تعداد شهرهای صادرکننده ویزا به 12 شهر افزایش پیدا خواهد کرد.

جانشین ستاد اربعین استان گلستان خاطرنشان کرد: هزینه ویزای زائران همانند سال قبل بوده و براساس اعلام دولت عراق افزایشی نیافته و همان ۴۰ دلار است.

وی ادامه داد: امسال برای چهارمین سال پیاپی سامانه سماح برای ثبت‌نام زائران اربعین در نظر گرفته شده و هم اکنون فعال است و مردم می‌توانند در هر جایی که دسترسی به اینترنت داشته باشند ثبت‌نام خود را به آسان‌ترین شکل ممکن انجام دهند، ضمن اینکه زائران می‌توانند با مراجعه مستقیم به دفاتر زیارتی وابسته به سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام خود را انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: زائران اربعین همچنین می‌توانند با پرداخت مبلغ 18 هزار و 800 تومانی و بهره‌مندی از بیمه اجباری در صورت بروز حوادث مختلف، بیماری، تصادفات و حتی حملات تروریستی از مزایای بیمه اجباری که پشتوانه حمایتی زائران است، بهره‌مند شوند.

طهماسبی با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد اربعین در استان گلستان، گفت: تمامی کمیته‌های ذیل ستاد فعال بوده و جلسات تخصصی حوزه خود را برگزار می‌کنند، ضمن اینکه به گواه مسوولان وزارت کشور و سازمان عتبات عالیات کشور، ستاد اربعین استان گلستان جزء برترین استان‌های کشور در سال گذشته بوده است و ما باید ضمن برطرف کردن کاستی‌ها، همان مدل و رویه کاری موفق را برای امسال نیز در پیش بگیریم.

جانشین ستاد اربعین استان گلستان خاطرنشان کرد: باید نظارت ویژه‌ای بر جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مالی خیرین و مردم، در ایام منتهی به اربعین حسینی (ع) وجود داشته باشد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید