نیروی انتظامی آمادگی پذیرایی مسافران اربعین را دارد

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

به گزارش افکارنیوز، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرز رسمی خسروی گفت: در بازدیدی که از مرز خسروی و پاسگاه‌های همجوار صورت گرفت شاهد امکانات بسیار خوبی برای تردد اتباع خارجی و مسافران ایرانی بودیم. وی اضافه کرد: به علت وجود زیرساخت‌های مطلوب در مرز خسروی، هم اکنون روزانه تعداد زیادی از زائران عراقی از این مرز رسمی تردد می‌کنند. سردار اشتریبیان کرد: برای ایام اربعین نیز اگر توافقی بین مسئولان ایرانی و عراقی برای تردد زائر صورت گیرد، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را برای پذیرش مسافر دارد. فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: پارسال نیز این یگان در مرز خسروی مستقر شد و امسال نیز گیت ها، نیرو و امکانات به همین منظور در مرز خسروی پیش بینی و مستقر شد تا اگر توافقی برای تردد زائران اربعین انجام شود، از آمادگی کافی برخوردار باشیم. سردار سرتیپ پاسدار اشتری، امنیت مرز‌های استان کرمانشاه و مناطق زلزله زده را بسیار خوب ارزیابی کرد. فرماندار قصرشیرین نیز با اشاره به وجود زیرساخت‌های مطلوب در مرز خسروی، گفت: هم اکنون روزانه ۹۰۰ زائر عراقی از این مرز رسمی به داخل کشور تردد می‌کنند. مرادعلی تاتار افزود: پایانه مسافری و بین المللی خسروی تنها پایانه مرزی کشور است که دارای سرسرای مسافری ورود و خروج مجزاست. وی اضافه کرد: امکان خروج ۱۲۰ زائر در یک دقیقه در این مرز بین المللی فراهم است و هم اکنون مرز خسروی آمادگی کامل را برای تردد زائران اربعین دارد. بازدید از پاسگاه‌های مرز خسروی و مجموعه پایانه بین المللی مرز خسروی از برنامه‌های سفر یک روزه سردار سرتیپ پاسدار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به قصرشیرین و مرز خسروی بود که در این سفر فرماندار، فرماندهان انتظامی و مرزبانی استان کرمانشاه وی را همراهی کردند. فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار است فردا (دوشنبه) در صبحگاه مشترک نیرو‌های نظامی و انتظامی در کرمانشاه شرکت کند. مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد. عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید. قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرز‌های طولانی ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است. مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

به گزارش افکارنیوز، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرز رسمی خسروی گفت: در بازدیدی که از مرز خسروی و پاسگاه‌های همجوار صورت گرفت شاهد امکانات بسیار خوبی برای تردد اتباع خارجی و مسافران ایرانی بودیم.

وی اضافه کرد: به علت وجود زیرساخت‌های مطلوب در مرز خسروی، هم اکنون روزانه تعداد زیادی از زائران عراقی از این مرز رسمی تردد می‌کنند.

سردار اشتریبیان کرد: برای ایام اربعین نیز اگر توافقی بین مسئولان ایرانی و عراقی برای تردد زائر صورت گیرد، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را برای پذیرش مسافر دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: پارسال نیز این یگان در مرز خسروی مستقر شد و امسال نیز گیت ها، نیرو و امکانات به همین منظور در مرز خسروی پیش بینی و مستقر شد تا اگر توافقی برای تردد زائران اربعین انجام شود، از آمادگی کافی برخوردار باشیم.

سردار سرتیپ پاسدار اشتری، امنیت مرز‌های استان کرمانشاه و مناطق زلزله زده را بسیار خوب ارزیابی کرد.

فرماندار قصرشیرین نیز با اشاره به وجود زیرساخت‌های مطلوب در مرز خسروی، گفت: هم اکنون روزانه ۹۰۰ زائر عراقی از این مرز رسمی به داخل کشور تردد می‌کنند.

مرادعلی تاتار افزود: پایانه مسافری و بین المللی خسروی تنها پایانه مرزی کشور است که دارای سرسرای مسافری ورود و خروج مجزاست.

وی اضافه کرد: امکان خروج ۱۲۰ زائر در یک دقیقه در این مرز بین المللی فراهم است و هم اکنون مرز خسروی آمادگی کامل را برای تردد زائران اربعین دارد.

بازدید از پاسگاه‌های مرز خسروی و مجموعه پایانه بین المللی مرز خسروی از برنامه‌های سفر یک روزه سردار سرتیپ پاسدار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به قصرشیرین و مرز خسروی بود که در این سفر فرماندار، فرماندهان انتظامی و مرزبانی استان کرمانشاه وی را همراهی کردند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار است فردا (دوشنبه) در صبحگاه مشترک نیرو‌های نظامی و انتظامی در کرمانشاه شرکت کند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.

عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرز‌های طولانی ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید