نصب ۵۰ دستگاه حرارتی چندمنظوره در اطراف حرم سیدالشهدا(ع)

با وجود قرنطینه کربلا تا اواسط محرم، آستان قدس حسینی در آستانه ایام سوگواری شهدای کربلا اقدام به نصب ۵۰ دستگاه حرارتی چندمنظوره در اطراف حرم سیدالشهدا(ع) کرده تا علاوه بر حفظ سلامت زوار از شیوع کرونا جلوگیری کند.
5/5

در آستانه ماه محرم، با توجه به شرایط موجود در عراق و افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، آستان قدس حسینی اقدام به جانمایی و نصب دستگاه‌های کنترل حرارتی به منظور جلوگیری از ورود افراد مشکوک به بیماری کرده است.

بر همین اساس، دستگاه‌های کنترل حرارتی چندمنظوره قرار است نه تنها در ورودی‌های اصلی به سمت حرم، بلکه در فضای بیرونی حرم سیدالشهدا (ع) نیز نصب شود تا علاوه بر حفظ سلامت زائران و کنترل دمای بدن آن‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا، تعداد زوار در ایام پیک نیز مشخص شود.

از دیگر مزایای استفاده از دستگاه‌های کنترل حرارتی، تشخیص چهره است که به گفته تولیت حرم سیدالشهدا (ع) ۵۰ دستگاه حرارتی در اطراف و ورودی‌های حرم امام حسین (ع) نصب می‌شود و این اقدام می‌تواند برای سایر ایام و سال‌ها به ویژه مناسبت‌ها که تعداد زائران افزایش می‌یابد، بسیار کاربردی باشد.

با توجه به شیوع کرونا، به گفته استاندار کربلا، تا ۱۳ محرم شهر کربلا در قرنطینه است و اجازه ورود زائر به این شهر وجود ندارد. به این ترتیب در دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی که هر ساله هزاران زائر از شهرها و کشورهای مختلف به کربلا می‌آمدند، امکان حضور در این شهر و تشرف به حرم اباعبدالله (ع) را ندارند.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر تعداد مبتلایان به کرونا در کربلا افزایش یافته است. به همین دلیل استاندار کربلا قرار است محدودیت‌های جدید اعمال کند. علاوه بر این، برخی از موکب‌های عراقی نیز از عدم برپایی دسته‌های عزاداری و حضور در تجمعات برای جلوگیری از شیوع کرونا و به منظور لبیک‌گویی به بیانیه آیت الله سیستانی خبر دادند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید