نصب سامانه پایش تردد هوشمند ناوگان حمل مسافر در ایام اربعین در ایلام

5/5

رئیس پلیس راه استان ایلام از استقرار ایستگاه ثبت ساعت و نصب سامانه پایش تردد هوشمند ناوگان حمل مسافری در ایام اربعین حسینی (ع) در پایانه مسافربری برکت شهرستان مهران خبر داد .

رئیس پلیس راه استان ایلام از استقرار ایستگاه ثبت ساعت و نصب سامانه پایش تردد هوشمند ناوگان حمل مسافری در ایام اربعین حسینی (ع) در پایانه مسافربری برکت شهرستان مهران خبر داد . به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از کانال اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ رضا همتی‌زاده، رئیس پلیس راه استان ایلام، اظهار کرد: کلیه رانندگان اتوبوس که جهت حمل و جابجایی زائرین عتبات عالیات در مرز مهران تردد می‌کنند باید در پایانه برکت که مبدا و مقصد اتوبوس‌هاست اقدام به ثبت ساعت و باطل کنند در غیر این صورت حق حمل مسافر را ندارند . وی افزود: کلیه اتوبوس‌هایی که در ایام اربعین در این مسیر تردد می‌کنند باید مجهز به سیستم سامانه سپهتن باشند زیرا با نشستن پشت فرمان راننده ملزم به قرار دادن گواهینامه خود در داخل این دستگاه است و این سیستم قابلیت ارتباط با دیتا بیس اصلی پلیس راه به صورت آنلاین می‌تواند مجاز بودن رانندگی، راننده را به سیستم گزارش دهد . رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: در صورت عدم مجوز، هشدارهای صوتی مناسب به راننده داده خواهد شد و آن را از رانندگی منع خواهد کرد . وی یادآور شد: هر راننده مجاز به ۹ ساعت رانندگی در طول شبانه روز است و به ازای هر ۴ ساعت رانندگی مداوم ملزم به به استراحت ۱۰ دقیقه‌ای هستند. همتی‌زاد گفت: از مزایای این سامانه این است که به محض عدم رعایت سرعت مجاز و استراحت بین رانندگی، پیغام‌های مناسب صوتی جهت آگاه سازی راننده اعلام می‌کند و در صورتی که راننده از سرعت مجاز تجاوز کند هشدارهای لازم به راننده داده خواهد شد و در صورت عدم تصحیح سرعت، راننده در پلیس راه بعدی مورد باز خواست و اعمال قانون قرار خواهد گرفت . وی یاد آور شد: دوربین‌های نصب شده در داخل اتوبوس‌ها در مواردهای مشخص می‌تواند تصاویر ساعاتی که راننده پشت فرمان نشسته را به سرور اصلی انتقال دهد که با این کار می‌توان تطابق راننده با گواهینامه و همچنین وضعیت ظاهری راننده مانند صحبت کردن با موبایل یا عدم استفاده از کمربند ایمنی و … را به صورت تصویری بررسی و در صورت تخطی از مقررات اعمال قانون انجام گیرد . رئیس پلیس راه استان ایلام از ویژگی‌های دیگر این دستگاه گفت: سامانه سپهتن محدودیت‌های زمانی و سرعتی را به صورت دقیق و زیرساخت مناسب جهت شناسایی رانندگان متخلف و اعمال قانون و امن کردن استفاده کنندگان از ناوگان و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای از ویژگی‌های مهم ای سامانه است . همتی‌زاده تصریح کرد: با استفاده از این سامانه نیازی به مراجعه راننده به پلیس‌راه به صورت فیزیکی برای کارت زدن نیست و به این ترتیب از هدر رفتن زمان راننده و مسافران جلوگیری می‌شود . وی در پایان گفت: در ایام اربعین حسینی ( ع) با توجه به شلوغی و ترافیک سنگین در محورهای مواصلاتی این استان از کلیه رانندگان اتوبوس‌ها می‌خواهیم تا قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند چرا که به هیچ وجه پلیس از تخلفات این ناوگان گذشت نخواهد کرد و مر قانون را اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از کانال اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ رضا همتی‌زاده، رئیس پلیس راه استان ایلام، اظهار کرد: کلیه رانندگان اتوبوس که جهت حمل و جابجایی زائرین عتبات عالیات در مرز مهران تردد می‌کنند باید در پایانه برکت که مبدا و مقصد اتوبوس‌هاست اقدام به ثبت ساعت و باطل کنند در غیر این صورت حق حمل مسافر را ندارند .
وی افزود: کلیه اتوبوس‌هایی که در ایام اربعین در این مسیر تردد می‌کنند باید مجهز به سیستم سامانه سپهتن باشند زیرا با نشستن پشت فرمان راننده ملزم به قرار دادن گواهینامه خود در داخل این دستگاه است و این سیستم قابلیت ارتباط با دیتا بیس اصلی پلیس راه به صورت آنلاین می‌تواند مجاز بودن رانندگی، راننده را به سیستم گزارش دهد .
رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: در صورت عدم مجوز، هشدارهای صوتی مناسب به راننده داده خواهد شد و آن را از رانندگی منع خواهد کرد .
وی یادآور شد: هر راننده مجاز به ۹ ساعت رانندگی در طول شبانه روز است و به ازای هر ۴ ساعت رانندگی مداوم ملزم به به استراحت ۱۰ دقیقه‌ای هستند.
همتی‌زاد گفت: از مزایای این سامانه این است که به محض عدم رعایت سرعت مجاز و استراحت بین رانندگی، پیغام‌های مناسب صوتی جهت آگاه سازی راننده اعلام می‌کند و در صورتی که راننده از سرعت مجاز تجاوز کند هشدارهای لازم به راننده داده خواهد شد و در صورت عدم تصحیح سرعت، راننده در پلیس راه بعدی مورد باز خواست و اعمال قانون قرار خواهد گرفت .
وی یاد آور شد: دوربین‌های نصب شده در داخل اتوبوس‌ها در مواردهای مشخص می‌تواند تصاویر ساعاتی که راننده پشت فرمان نشسته را به سرور اصلی انتقال دهد که با این کار می‌توان تطابق راننده با گواهینامه و همچنین وضعیت ظاهری راننده مانند صحبت کردن با موبایل یا عدم استفاده از کمربند ایمنی و … را به صورت تصویری بررسی و در صورت تخطی از مقررات اعمال قانون انجام گیرد .
رئیس پلیس راه استان ایلام از ویژگی‌های دیگر این دستگاه گفت: سامانه سپهتن محدودیت‌های زمانی و سرعتی را به صورت دقیق و زیرساخت مناسب جهت شناسایی رانندگان متخلف و اعمال قانون و امن کردن استفاده کنندگان از ناوگان و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای از ویژگی‌های مهم ای سامانه است .
همتی‌زاده تصریح کرد: با استفاده از این سامانه نیازی به مراجعه راننده به پلیس‌راه به صورت فیزیکی برای کارت زدن نیست و به این ترتیب از هدر رفتن زمان راننده و مسافران جلوگیری می‌شود .
وی در پایان گفت: در ایام اربعین حسینی ( ع) با توجه به شلوغی و ترافیک سنگین در محورهای مواصلاتی این استان از کلیه رانندگان اتوبوس‌ها می‌خواهیم تا قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند چرا که به هیچ وجه پلیس از تخلفات این ناوگان گذشت نخواهد کرد و مر قانون را اجرا می‌کند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید