موکب‌های اربعین برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند فعال شدند

دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین از آغاز به کار موکب‌های اربعین به منظور تهیه بسته‌های لوازم التحریر برای دانش‌آموزان نیازمند خبر داد.
5/5

موکب‌های اربعینی که این روز‌ها برای مراسم پیاده‌روی اربعین خود را آماده می‌کردند و اقدامات لازم به منظور پذیرایی از زوار اربعین را تدارک می‌دیدند، امسال با توجه به شیوع کرونا و نامشخص بودن وضعیت قطعی اربعین، برای کمک به خانواده‌های نیازمند به میدان آمدند.

یوسف افضلی، دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین در گفتگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه موکب‌های اربعینی سعی داشتند در برهه‌های مختلف برای کمک به مردم فعال شوند، اظهار داشت: موکب‌های اربعین به عنوان بازوان توانمند در برهه‌های حساس و به ویژه بحرانی از سیل و زلزله گرفته تا حتی شیوع کرونا همت کردند تا بتوانند گره‌ای از مشکلات مردم را حل کنند.

وی با بیان اینکه اکنون با بازگشایی مدارس، موکب‌های اربعینی برای تهیه و تأمین بسته لوازم التحریر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، افزود: طرح «مهر اربعین» با هدف تهیه بسته لوارم التحریر برای دانش آموزان نیازمند آغاز به کار کرده است تا نذورات مردمی را در این زمینه جمع‌آوری و بسته لوازم التحریر برای خانواده‌های نیازمند توسط موکب‌ها تهیه کند.

افضلی با اشاره به اینکه موکب‌های «مهر اربعین» در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شده است، خاطر نشان کرد: عاشقان حسینی می‌توانند تا اول مهرماه نذورات خود را برای تأمین لوازم تحصیلی دانش آموزان به این موکب‌ها برسانند.

موکب‌های اربعینی زیر نظر ستاد بازسازی عتبات فعالیت می‌کنند که اکنون حدود ۳ هزار موکب فعال در کشور داریم که در برهه‌های مختلف بر اساس توانمندی و نیاز فعال می‌شوند./ فارس

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید