مردم آستارا در استقبال از زوار خارجی اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند

5/5

فرمانده سپاه قدس گیلان در آستارا گفت: مردم حسینی و ولایت‌مدار شهرستان آستارا در پذیرایی و استقبال از زوار خارجی پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند.

فرمانده سپاه قدس گیلان در آستارا گفت: مردم حسینی و ولایت‌مدار شهرستان آستارا در پذیرایی و استقبال از زوار خارجی پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند. به گزارش مریان خبر، فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، فرماندار شهرستان آستارا، امام‌جمعه، فرمانده سپاه و فرمانده انتظامی این شهرستان با حضور در موکب امام حسین(ع) واقع در پایانه مرزی از نحوه خدمات‌دهی به زوار خارجی اربعین حسینی بازدید کردند. سردار محمد عبدالله‌پور در جریان بازدید میدانی از موکب اسکان زوار خارجی عتبات عالیات در محوطه پایانه مرزی این شهرستان اظهار کرد: شور حسینی مضاعفی در بین مردم و دستگاه‌های عضو ستاد اربعین شهرستان آستارا وجود دارد. فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه توفیق استقبال از زائران خارجی عتبات عالیات شامل مردم شهرستان آستارا و دیگر شهرستان‌ های استان شده است، تصریح کرد: مردم حسینی و ولایت‌مدار شهرستان آستارا در پذیرایی و استقبال از زوار خارجی پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند. وی عبور زائرین امام حسین(ع) از جای‌ جای ایران اسلامی را تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: فضای ایران اسلامی با فضای کشورهای همسایه تفاوت داشته و ایران به لحاظ مسائل دینی و مذهبی دارای یک فضای باز است و این فضای باز دینی و مذهبی در زوار خارجی عتبات عالیات تأثیر فرهنگی می‌گذارد. یونس رنجکش فرماندار آستارا هم در بازدید ضمن تشکر از مجموعه خدمات انجام گرفته در ستاد اربعین حسینی گفت: این ستاد از دو ماه پیش از اربعین در آستارا شروع به کار کرد. وی اضافه کرد: با توجه به تجربیات گذشته و کاستی‌هایی که وجود داشت امسال تلاش کردیم در یک کار ستادی منسجم و با بهره گیری از امکانات مردمی و پشتیبانی های ستادی از شهرستان و استان اقدامات خوبی داشته باشیم. وی گفت: تمام تلاش ستاد اربعین حسینی انجام وظایف با هدف جلب رضایتمندی زائرین و خدمات مناسب به مهمانان اربعین حسینی است تا با خاطره خوب در خاک سرزمینی کشورمان را به مقصد کربلا و برگشت به وطن خود طی نمایند.

به گزارش مریان خبر، فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، فرماندار شهرستان آستارا، امام‌جمعه، فرمانده سپاه و فرمانده انتظامی این شهرستان با حضور در موکب امام حسین(ع) واقع در پایانه مرزی از نحوه خدمات‌دهی به زوار خارجی اربعین حسینی بازدید کردند.

سردار محمد عبدالله‌پور در جریان بازدید میدانی از موکب اسکان زوار خارجی عتبات عالیات در محوطه پایانه مرزی این شهرستان اظهار کرد: شور حسینی مضاعفی در بین مردم و دستگاه‌های عضو ستاد اربعین شهرستان آستارا وجود دارد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه توفیق استقبال از زائران خارجی عتبات عالیات شامل مردم شهرستان آستارا و دیگر شهرستان‌ های استان شده است، تصریح کرد: مردم حسینی و ولایت‌مدار شهرستان آستارا در پذیرایی و استقبال از زوار خارجی پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند.

وی عبور زائرین امام حسین(ع) از جای‌ جای ایران اسلامی را تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: فضای ایران اسلامی با فضای کشورهای همسایه تفاوت داشته و ایران به لحاظ مسائل دینی و مذهبی دارای یک فضای باز است و این فضای باز دینی و مذهبی در زوار خارجی عتبات عالیات تأثیر فرهنگی می‌گذارد.

یونس رنجکش فرماندار آستارا هم در بازدید ضمن تشکر از مجموعه خدمات انجام گرفته در ستاد اربعین حسینی گفت: این ستاد از دو ماه پیش از اربعین در آستارا شروع به کار کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به تجربیات گذشته و کاستی‌هایی که وجود داشت امسال تلاش کردیم در یک کار ستادی منسجم و با بهره گیری از امکانات مردمی و پشتیبانی های ستادی از شهرستان و استان اقدامات خوبی داشته باشیم.

وی گفت: تمام تلاش ستاد اربعین حسینی انجام وظایف با هدف جلب رضایتمندی زائرین و خدمات مناسب به مهمانان اربعین حسینی است تا با خاطره خوب در خاک سرزمینی کشورمان را به مقصد کربلا و برگشت به وطن خود طی نمایند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید