مراکزصدور روادید برای زائران اربعین حسینی در خوزستان پنج برابر شد

5/5

مسئول ستاد اربعین حج و زیارت خوزستان گفت:مراکز صدور روادید برای زئران اربعین حسینی در استان خوزستان از 60مرکز به 323مرکز افزایش یافت تا فرایند صدور روادید برای عموم مشتاقان به زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در زمان اربعین تسهیل یابد.

مسئول ستاد اربعین حج و زیارت خوزستان گفت:مراکز صدور روادید برای زئران اربعین حسینی در استان خوزستان از 60مرکز به 323مرکز افزایش یافت تا فرایند صدور روادید برای عموم مشتاقان به زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در زمان اربعین تسهیل یابد. محمدامین یاقوت شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تقاضای صدور روادید در دفاتر پیشخوان ، مراکز پست ، پست بانک و مراکز تعیین شده در محدوده منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) قابل انجام است. وی گفت: صدور روادید برای زائران اربعین حسینی در چهار شهر تهران ، مشهد ، کرمانشاه و اهواز در نهایت توسط کنسولگری ها و سفارت عراق انجام می شود. مسئول ستاد اربعین مدیریت حج و زیارت خوزستان در ادامه گفت: زائران اربعین حسینی باید مدارک مورد نیاز برای صدور روادید از جمله گذرنامه را تحویل دفاتر خدمات مسافری و زیارتی دهند ولی پیش از این باید در سامانه سماح به نشانی http//samah.haj.irثبت نام کرده باشند. به گفته یاقوت ، همه مراحل ثبت نام در سامانه سماح به صورت رایگان بوده و هزینه سفر هر یک از زائران با احتساب بیمه ، حق الزحمه زیارتی و هلال احمر به مبلغ حدود یک میلیون و 900هزار ریال از طریق سامانه قابل پرداخت خواهد بود. وی افزود: هم اکنون مراکز صدور روادید از سوی کشور عراق از چهار مرکز به 12مرکز افزایش یافته که از این تعداد ، 2 مرکز سیار صدور روادید در آبادان و سوسنگرد فعال شده است. یاقوت تاکید کرد: صدور روادید برای زائران اربعین حسینی تا سه روز قبل از روز اربعین ادامه می یابد. یاقوت از زائران اربعین حسینی خواست کار ثبت نام در سامانه سماح و تقاضای صدور روادید را به روزهای آخر منتهی به اربعین موکول نکنند. مسئول ستاد اربعین مدیریت حج و زیارت خوزستان در ادامه از از زائران اربعین حسینی خواست به منظور دریافت بسته جامع خدمات رفاهی توسط دفاتر خدمات مسافری زیارتی مجاز در طول سفر اربعین ، از مراجعه به دفاتر غیرمجاز زیارتی که عموما به تعهدات خود پایبند نیستند خودداری کنند. در سال های گذشته برخی سودجویان با ادعای صدور ارزان تر روادید ، مشکلات زیادی از جمله صدور ویزای تقلبی برای زائران اربعین حسینی ایجاد کردند. بنا به این گزارش با وجود اینکه 18آبان روز اربعین حسینی است ولی حرکت کاروان های اربعین حسینی به سمت 2پایانه مرزی چذابه و شلمچه از 10 تا 15روز قبل شروع می شود و بازگشت آنان تا سه روز پس از اربعین حسینی ادامه می یابد. پایانه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز و پایانه مرزی شلمچه در 16کیلومتری غرب خرمشهر 2 کانون از سه کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی در سال 1395 بودند. در اربعین حسینی سال گذشته حدود 430هزار زائر از پایانه چذابه و 650هزار زائر از طریق مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند. پیش بینی شده امسال شمار زائران اربعین حسینی در مقایسه با پارسال حداقل 20درصد افزایش یابد. حدود 10درصد زائران اربعین حسینی را خوزستانی ها تشکیل می دهند.

محمدامین یاقوت شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تقاضای صدور روادید در دفاتر پیشخوان ، مراکز پست ، پست بانک و مراکز تعیین شده در محدوده منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) قابل انجام است.
وی گفت: صدور روادید برای زائران اربعین حسینی در چهار شهر تهران ، مشهد ، کرمانشاه و اهواز در نهایت توسط کنسولگری ها و سفارت عراق انجام می شود.
مسئول ستاد اربعین مدیریت حج و زیارت خوزستان در ادامه گفت: زائران اربعین حسینی باید مدارک مورد نیاز برای صدور روادید از جمله گذرنامه را تحویل دفاتر خدمات مسافری و زیارتی دهند ولی پیش از این باید در سامانه سماح به نشانی http//samah.haj.irثبت نام کرده باشند.
به گفته یاقوت ، همه مراحل ثبت نام در سامانه سماح به صورت رایگان بوده و هزینه سفر هر یک از زائران با احتساب بیمه ، حق الزحمه زیارتی و هلال احمر به مبلغ حدود یک میلیون و 900هزار ریال از طریق سامانه قابل پرداخت خواهد بود.
وی افزود: هم اکنون مراکز صدور روادید از سوی کشور عراق از چهار مرکز به 12مرکز افزایش یافته که از این تعداد ، 2 مرکز سیار صدور روادید در آبادان و سوسنگرد فعال شده است.
یاقوت تاکید کرد: صدور روادید برای زائران اربعین حسینی تا سه روز قبل از روز اربعین ادامه می یابد.
یاقوت از زائران اربعین حسینی خواست کار ثبت نام در سامانه سماح و تقاضای صدور روادید را به روزهای آخر منتهی به اربعین موکول نکنند.
مسئول ستاد اربعین مدیریت حج و زیارت خوزستان در ادامه از از زائران اربعین حسینی خواست به منظور دریافت بسته جامع خدمات رفاهی توسط دفاتر خدمات مسافری زیارتی مجاز در طول سفر اربعین ، از مراجعه به دفاتر غیرمجاز زیارتی که عموما به تعهدات خود پایبند نیستند خودداری کنند.
در سال های گذشته برخی سودجویان با ادعای صدور ارزان تر روادید ، مشکلات زیادی از جمله صدور ویزای تقلبی برای زائران اربعین حسینی ایجاد کردند.
بنا به این گزارش با وجود اینکه 18آبان روز اربعین حسینی است ولی حرکت کاروان های اربعین حسینی به سمت 2پایانه مرزی چذابه و شلمچه از 10 تا 15روز قبل شروع می شود و بازگشت آنان تا سه روز پس از اربعین حسینی ادامه می یابد.
پایانه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز و پایانه مرزی شلمچه در 16کیلومتری غرب خرمشهر 2 کانون از سه کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی در سال 1395 بودند.
در اربعین حسینی سال گذشته حدود 430هزار زائر از پایانه چذابه و 650هزار زائر از طریق مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.
پیش بینی شده امسال شمار زائران اربعین حسینی در مقایسه با پارسال حداقل 20درصد افزایش یابد.
حدود 10درصد زائران اربعین حسینی را خوزستانی ها تشکیل می دهند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید