مراسم پیاده‌روی «جاماندگان» در اربعین حسینی برگزار می‌شود

5/5

پیاده‌روی اربعین حسینی با عنوان «جاماندگان» از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

پیاده‌روی اربعین حسینی با عنوان «جاماندگان» از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با اربعین حسینی گروهی از عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) که نتوانستند در پیاده‌روی نجف تا کربلا شرکت کنند با حضور در میدان امام حسین (ع) جمعی با عنوان «جاماندگان» تشکیل می‌دهند. این برنامه برای پنجمین سال در روز 18 آبان ماه مصادف با اربعین حسینی در ایران برگزار می‌شود و بر اساس روایتی که مبنی بر آن ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) با ثواب زیارت امام حسین (ع) برابر است، جاماندگان ساعت 7 صبح از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حرکت می‌کنند و پس از طی کردن مسیر 17 کیلومتری، حدود ساعت 11 صبح به مقصد می‌رسند. هیأت‌های مذهبی، سازمان‌ها و گروه‌های مردمی با برپایی موکب‌هایی در مسیر پیاده‌روی، پذیرای شهروندان هستند. همچنین با پیش‌بینی‌های انجام‌شده، عزاداری و مداحی در مسیر پیاده‌روی برقرار است. شهروندان از ساعت 5 صبح می‌توانند در میدان امام حسین (ع) حاضر شوند و پس از پذیرایی صبحانه، برنامه با تلاوت قرآن، زیارت اربعین و عزاداری مختصر آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با اربعین حسینی گروهی از عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) که نتوانستند در پیاده‌روی نجف تا کربلا شرکت کنند با حضور در میدان امام حسین (ع) جمعی با عنوان «جاماندگان» تشکیل می‌دهند.

این برنامه برای پنجمین سال در روز 18 آبان ماه مصادف با اربعین حسینی در ایران برگزار می‌شود و بر اساس روایتی که مبنی بر آن ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) با ثواب زیارت امام حسین (ع) برابر است، جاماندگان ساعت 7 صبح از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حرکت می‌کنند و پس از طی کردن مسیر 17 کیلومتری، حدود ساعت 11 صبح به مقصد می‌رسند.

هیأت‌های مذهبی، سازمان‌ها و گروه‌های مردمی با برپایی موکب‌هایی در مسیر پیاده‌روی، پذیرای شهروندان هستند. همچنین با پیش‌بینی‌های انجام‌شده، عزاداری و مداحی در مسیر پیاده‌روی برقرار است.

شهروندان از ساعت 5 صبح می‌توانند در میدان امام حسین (ع) حاضر شوند و پس از پذیرایی صبحانه، برنامه با تلاوت قرآن، زیارت اربعین و عزاداری مختصر آغاز خواهد شد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید