«لبیک» شهروز حبیبی رونمایی شد

پاسداشتی برای اربعین حسینی
5/5

آیین رونمایی آلبوم «لبیک» با حضور پیرغلامان و پیشکسوتان آذری زبان، سه‌شنبه دوم مهر در نخلستان سازمان هنری – رسانه ای «اوج» رونمایی شد.

، آیین رونمایی آلبوم «لبیک» با حضور پیرغلامان و پیشکسوتان آذری زبان، سه‌شنبه دوم مهر در نخلستان سازمان هنری – رسانه‌ای «اوج» رونمایی شد.

طاها چوگان‌باز تهیه کننده آلبوم «لبیک» در ابتدای این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره پیرغلامان اهل بیت (ع) گفت: آلبوم لبیک یک اتفاق حسینی خوش یمن بود که با همت خیلی از عزیزان حاضر در جلسه تولید شد. این آلبوم از روزی که تولید آن شروع شد بیش از دو ماه طول کشید. این آلبوم مشتمل بر هشت قطعه از شاعران معروف آیینی کشورمان است که همکارانم در وقت بسیار کم کار را به سرانجام رسانده و ماحصل آن اثری شد که امروز در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.

داود علیزاده شاعر و از پیرغلامان حسینی هم در این برنامه ضمن قدردانی از دست اندرکاران آلبوم «لبیک» بیان کرد: تولید این آلبوم حرکت جالب توجهی برای مخاطبان عام و خاص است. به هر حال شهروز حبیبی از جمله هنرمندانی است که فعالیت های بسیار ارزنده ای را در عرصه تولید آلبوم های مذهبی و آیینی داشته است. او با انتشار آلبوم «پروانه‌های سوخته» فضایی را رقم زده که در مقایسه با آثاری از این دست تفاوت دارد. او هنرمند متعهدی است که همواره به اهل بیت و حضرت سید الشهدا معرفت دارد و من امیدوارم در تمام مراحل زندگی اش به ویژه در عرصه مداحی و مرثیه سرایی اهل بیت موفق باشد.

خرسندی رییس خانه مداحان کشور نیز در این مراسم رونمایی توضیح داد: من از زحمات شهروز حبیبی قدردانی می‌کنم. او جوانی حود را خرج محافل اهل بیت می کند. هرکسی جوانی خود را به نحوی سپری می‌کند و این توفیقی است که شهروز حبیبی با توجه به اشعار اهل بیت راه آنها را ادامه می دهد و آثاری را برای حضرت سیدالشهدا خلق می کند. من جا دارد اینجا از حاج محمد باقر منصوری و مرحوم موذن زاده اردبیلی هم یاد کنم که جایشان در این محفل خالی است.

شهروز حبیبی مداح و خواننده آلبوم «لبیک» هم در بخش دیگری از مراسم رونمایی ضمن قدردانی از حضور پیرغلامان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران سیاسی و فرهنگی استان اردیبل در این برنامه گفت: خیلی از دوستان در سازمان هنری رسانه ای اوج زحمات شبانه روزی کشیدند تا این آلبوم در تاریخ مقرر منتشر شود. این در حالی است که تنظیم این آلبوم نیز بسیار سخت بود که دوستان تلاش کردند و یک ماهه کار را به مرحله نهایی رساندند.

وی افزود: ما برای ضبط تصویری برخی از قطعات آلبوم شرایطی داشتیم که بعد از پایان مراسم عزاداری هیات های خودمان باید تا اذان صبح فیلمبرداری می کردیم. در این راه بسیاری از عزیزان سینه زن و عزادار همراه بسیار صمیمی بودند که جا دارد از همه آنها تشکر ویژه ای داشته باشم. به هر ترتیب اینجا مجلس امام حسین است که به اعتقاد من همه بی ریا کار کردند تا این مجموعه موسیقایی تقدیم حضرت سید الشهدا شود. امیدوارم روزی شود که همراه این جمع در خیابان بین الحرمین به عنوان بهترین خیابان جهان روضه امام حسین بخوانیم.

پخش سه کلیپ تولید شده از سوی مرکز موسیقی ماوا، شعرخوانی و نوحه خوانی برخی از پیرغلامان حسینی در ذکر مصائب حضرت سیدالشهدا و نوحه خوانی شهروز حبیبی بخش های مختلف مراسم رونمایی از آلبوم «لبیک» را تشکیل می داد.

لبیک» تازه ترین محصول مرکز ماوا است که به مناسبت اربعین حسینی در ۸ قطعه به زبان آذری اجرا و تنظیم شده است. این آلبوم با صدای شهروز حبیبی و اشعاری از استاد ولی الله کلامی زنجانی، طیار، نوید اسال، ناعم، پریشان، ولایی و ناعمی تهیه شده است.در این اثر قطعات «لبیک»، «رقیه سلام اولا»، «ای کربلا»، «کالای عشق»، «دورون عاشقان»، «یابن الزهرا(س)»، «جدیمه بنذر» و «آقام وای» آمده است. این آلبوم به ۲ شکلِ دیجیتال آنلاین و دیجی پک عرضه خواهد شد.

آلبوم «لبیک» هفته اول مهر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در فروشگاه های معتبر تهران و سایر استان های آذری زبان توزیع می شود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید