قیمت ویزای اربعین مشخص شد/ ثبت نام 6هزار و 800 نفر برای سفر اربعین

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت:زائران اربعین باید معادل 40 دلار را به ریال ایرانی از طریق سامانه سماح جهت صدور ویزا واریز کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت:زائران اربعین باید معادل 40 دلار را به ریال ایرانی از طریق سامانه سماح جهت صدور ویزا واریز کنند. با اشاره به ثبت نام زائران اربعین اظهار کرد: ثبت نام در سامانه سماح برای دریافت ویزای اربعین از روز 4شنبه یکم شهریورماه ساعت 10 صبح آغاز شده و تا روزهای آینده ادامه دارد. وی افزود: تا این لحظه 6 هزار و 860 نفر ثبت نام کرده اند. وی با بیان اینکه سال گذشته برای افرادی که خارج از سامانه سماح ثبت نام کرده بودند حوادثی رخ داد و عده ای از آن ها نتوانستند از مزایای بیمه بهره‌مند شوند،ادامه داد: حادثه سال گذشته سبب شد تا امسال با تاکید ستاد مرکزیاربعین تمام ثبت نام زائران از طریق سامانه سماح انجام شود. مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به صدور ویزا در چند روز آینده گفت: در چند روز آینده صدور ویزا از 4 مرکز در تهران، اهواز، مشهد و کرمانشاه آغاز و به سراسر کشور ارسال می شود، همچنین در اوایل مهرماه 12 مرکز دیگر به این 4 مرکز اضافه می شود. وی با بیان اینکه زائران باید در 2 هزار و 400 دفتر زیارتی که به عنوان مراکز رسمی هستند ثبت نام کنند، افزود:سامانه سماح طوری طراحی شده که با نوشتن آدرس محل سکونت در ثبت نام اولیه نزدیک ترین دفتر زیارتی نشان داده می شود. نظافتی در پایان با بیان اینکه امسال همانند سال گذشته نیازی به تهیه ارز نیست، اظهار کرد: زائران بعد از انجام ثبت نام های اولیه و گرفتن کد رهگیری با اعلام قبلی سازمان عتبات عالیات، در مرحله دوم باید مبلغ 40 دلار را به ریال ایرانی از طریق سامانه سماح واریز کنند که این واریزها از سامانه سه بانک ملت ، ملی و سپه انجام می شود.

با اشاره به ثبت نام زائران اربعین اظهار کرد: ثبت نام در سامانه سماح برای دریافت ویزای اربعین از روز 4شنبه یکم شهریورماه ساعت 10 صبح آغاز شده و تا روزهای آینده ادامه دارد.

وی افزود: تا این لحظه 6 هزار و 860 نفر ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته برای افرادی که خارج از سامانه سماح ثبت نام کرده بودند حوادثی رخ داد و عده ای از آن ها نتوانستند از مزایای بیمه بهره‌مند شوند،ادامه داد: حادثه سال گذشته سبب شد تا امسال با تاکید ستاد مرکزیاربعین تمام ثبت نام زائران از طریق سامانه سماح انجام شود.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به صدور ویزا در چند روز آینده گفت: در چند روز آینده صدور ویزا از 4 مرکز در تهران، اهواز، مشهد و کرمانشاه آغاز و به سراسر کشور ارسال می شود، همچنین در اوایل مهرماه 12 مرکز دیگر به این 4 مرکز اضافه می شود.

وی با بیان اینکه زائران باید در 2 هزار و 400 دفتر زیارتی که به عنوان مراکز رسمی هستند ثبت نام کنند، افزود:سامانه سماح طوری طراحی شده که با نوشتن آدرس محل سکونت در ثبت نام اولیه نزدیک ترین دفتر زیارتی نشان داده می شود.

نظافتی در پایان با بیان اینکه امسال همانند سال گذشته نیازی به تهیه ارز نیست، اظهار کرد: زائران بعد از انجام ثبت نام های اولیه و گرفتن کد رهگیری با اعلام قبلی سازمان عتبات عالیات، در مرحله دوم باید مبلغ 40 دلار را به ریال ایرانی از طریق سامانه سماح واریز کنند که این واریزها از سامانه سه بانک ملت ، ملی و سپه انجام می شود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید