قرائت همگانی زیارت اربعین در اربعین حسینی

5/5

در آستانه اربعین حسینی، کمپین #به_تو_از_دور_سلام، در فضای مجازی به راه افتاده است. در این کمپین، از همه خانواده‌ها دعوت شده تا در روز اربعین، ساعت ۱۰ صبح، با حضور روی پشت بام‌ها و ایوان منازل، زیارت اربعین را بخوانند.

بر اساس اطلاعات این کمپین، قرائت زیارت اربعین روی پشت بام‌ها و ایوان منازل، مطابق با برخی احادیث و روایات است.

سدیر صیرفی می‌گوید: «امام صادق (ع) به من فرمودند: «چه مانعی دارد که قبر امام حسین (ع) را در هر جمعه پنج بار و یا در هر روز یک بار زیارت کرده باشی؟» عرض کردم: «فدایت شوم. میان ما و قبر امام حسین (ع) بسیار فاصله است.» حضرت فرمود: «زیارت را از راه دور انجام بده و آن بدین گونه است: برو بالای پشت بام و به راست و چپ توجه کن. آن وقت سر به طرف آسمان بلند کن سپس به طرف قبله توجه کن و بگو: «السلام علیک یا اباعبداللّه الحسین. السلام علیک و رحمه اللّه و برکاته» اگر چنین کنی برای تو یک زیارت می‌نویسند معادل یک حج و یک عمره.» (وسائل‏ الشیعة ج ۱۴ ص ۴۹۳)

از امام حسن عسکری علیه السلام روایت شده: نشانه‌های مؤمن پنج چیز است: پنجاه و یک رکعت نماز (واجب و نافله در طول شبانه روز)، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست، سر به خاک گذاشتن حین نماز و بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم. (تهذیب الاحکام/ج ۶/ص ۵۲)

امام رضا علیه السلام:‌ای پسر شبیب، اگر بر حسین علیه السلام گریه کنی تا اینکه اشکهایت بر گونه هایت جاری شود، خداوند هر گناهی را که مرتکب شده‌ای را چه صغیر باشد چه کبیر، کم یا زیاد، می‌آمرزد آنرا برای تو. (بحارالأنوار – ج ۴۴ – ص ۲۸۶)

منبع: فارس

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید