قبض های نجومی برای زائران اربعین

بسته یک گیگا بایتی ۸۰۰ هزارتومان آب خورد!
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اغلب زائران اربعین از هزینه‌های بالای اینترنت و مکالمه‌ها گلایه مند هستند. بنابر بررسی ها و آن چه زائران می گویند، در این ایام هزینه نیم ساعت مکالمه با تلفن همراه برای زائران اربعین ۷۰۰ هزار تومان و یک گیگ اینترنت ۱۵۰ هزار تومان برآورد شده است.

گسترش نیوز- پیش از این، اپراتور همراه اول اعلام کرده بود که تعرفه تماس رومینگ بین الملل شامل «مکالمه»، «پیامک» و «اینترنت همراه» مشترکان خود در عراق را کاهش داده است. به این معنی که از روز سه شنبه ۱۶ مهر تا روز جمعه ٣ آبان امسال، تعرفه مکالمه مشترکان همراه اول با ایران دقیقه‌ای ٣٢٠٠ تومان، مکالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی دقیقه ای ۲۱۰۰ تومان، ارسال پیامک ٩٠٠ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۸۵۰ تومان محاسبه می شود.

بسته یک گیگا بایتی ۸۰۰ هزارتومان آب خورد!
این عددها و وعده ها اما برای زائران اربعین به گونه ای دیگر رقم خورده و آنان را نقره داغ کرده است. یکی از کاربران در توئیتر دیروز خطاب به آذری جهرمی وزیر ارتباطات نوشت:«بسته یک گیگا بایتی ویژه اربعین شما رو خریدم، بدون حتی یک تماس با ایران، سفر سه روزه به عراق حدود ۸۰۰ هزار تومان در قبض موبایل برامون خرج برداشت. دریغ از یک پیامک هشدار. از ما که گذشت، هوای خلق ا… رو داشته باشید.»
به ۱۹۵ گزارش کنید
باوجود تمامی اعتراض ها و گزارش هایی که در روزهای اخیر درباره این موضوع مطرح شد، واکنش وزارت ارتباطات معرفی شماره ۱۹۵ برای اعلام تخلف ها بود. در این باره حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به این که نرخ بسته ها و مکالمات در این ایام برای اپراتورها تعیین شده است، از مردم خواست تا موارد تخلف در محاسبه نرخ مکالمه بین ایران و عراق را به شماره ۱۹۵ گزارش کنند.

مافیای اپراتورها؟!
در همین حال روزگذشته کارشناس یک برنامه تلویزیونی که این موضوع را بررسی می کرد، دو اپراتور فعال و عمده کشور را عامل اجرا نشدن قیمت های مصوب برای ایام اربعین دانست و نوع رفتار این اپراتورها را که صرفا به دنبال سود بیشتر به هر قیمتی حتی با ضرر رساندن به مردم هستند، مافیایی خواند. این کارشناس معتقد بود، در ایام حج نیز همین اتفاق افتاد و قرار بود نرخ مکالمات کمتر از آن چه باشد که در نهایت برای زائران محاسبه شد اما این اپراتورهای مافیایی نگذاشتند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید