فراخوان سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی منتشر شد

5/5

فراخوان ویژه برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سوگ چهلمین روز شهادت امام حسین‌(ع) با عنوان «سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ویژه‌برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سوگ چهلمین روز شهادت امام حسین‌(ع) با عنوان «سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی» و با همکاری کتابخانه‌های عمومی و برپایی برنامه‌های متنوع فرهنگی در سه محور «محافل ادبی»، «پویش‌ها، مسابقات و طرح تربیتی سلام بر امام حسین(ع)» و «برپایی موکب در استان‌های مرزی» برگزار می‌شود.

در بخش «محافل ادبی» سوگواره زائرین و جاماندگان اربعین حسینی که با هدف تقویت توانایی سرودن شعر آیینی و پیوند مادحین و شعرای آیینی با این حرکت عظیم برپا می‌شود، سلسله‌نشست‌های بانوان عاشورایی از روز پنجم الی هفتم شهریورماه با محوریت استان تهران، نشست‌های تخصصی شهر هیئت با محوریت استان قم، نشست موکب هنر با محوریت استان‌های مرزی، چاووش‌خوانی و پادکست شعر اربعین در تمامی استان‌های کشور برگزار می‌شود.

بخش «پویش‌ها، مسابقات و طرح تربیتی سلام بر امام حسین(ع)» با مشارکت همه‌جانبه کتابخانه‌های عمومی کشور (کتابداران و سایر مخاطبان) از روز ششم الی بیست و ششم شهریورماه برپا می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقات می‌توانند به سامانه مسابقات اربعین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی arbaeen.samakpl.ir مراجعه کنند.

در بخش «برپایی موکب در استان‌های مرزی» استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه با شعار «اول کتاب عشق نامش حسین (ع) بود» در کنار خدمات عمومی سایر موکب‌ها، به ارائه خدمات فرهنگی به زائرین مبادرت خواهند ورزید. برگزاری برنامه‌های شعرخوانی آیینی، اجرای نمایش و پرده‌خوانی، ارائه و انتشار فایل کتاب صوتی، اجرای فعالیت‌های مناسب کودکان، نمایش نماهنگ، موشن‌گرافی و انیمیشن‌های متناسب با اربعین، نمایشگاه کتاب‌های عاشورایی، ثبت نام رایگان در کتابخانه‌های عمومی کشور و فراهم آوردن امکان اسکان زائرین در سالن مطالعه کتابخانه‌هایی که در مسیر پیاده‌روی اربعین قرار دارند از جمله برنامه‌های فرهنگی موکب‌ها در این بخش هستند.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید