عراق: اجازه نخواهیم داد، رفتاری در مراسم اربعین حسینی(ع) خلل ایجاد کند

5/5

فارس نوشت: وزیر کشور عراق ضمن گزارش هماهنگی‌ها بین بخش‌های داخلی این کشور، تاکید کرد که بغداد اجازه نخواهد داد هیچ‌ چیز باعث ایجاد خلل یا مزاحمت در مراسم اربعین حسینی (ع) شود.

«عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق روز گذشته (شنبه) در گزارشی از خروجی‌ها و نتایج نشست هماهنگی مراسم اربعین در بغداد، ضمن تاکید بر تلاش‌های خدماتی حمایتی از سوی چندین وزارتخانه تقویت خواهد شد، تصریح کرد که اجازه نخواهد داد هیچ‌گونه رفتاری در زیارت اربعین حسینی (علیه السلام) مزاحمت یا خللی ایجاد کند.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی دولت عراق «واع»، الغانمی گفت: «برای تدارک زیارت اربعین امام حسین (علیه السلام) جلسه ویژه‌ای برای هماهنگ‌کردن طرح‌های خدمت‌رسانی با تدابیر امنیتی این مناسبت و با حضور تمامی وزارت‌خانه‌ها و مراجع ذی‌ربط برگزار کردیم».

وزیر کشور عراق در این باره افزود: «همگان اطلاع دارند که طرح‌های امنیتی بدون خدمات حمایت‌گرایانه که شامل تلاش‌های جمعی از سوی وزارت‌خانه‌های برق، حمل و نقل، نفت و شهرداری‌هاست، موفقیتی حاصل نخواهند کرد».

وی در ادامه تاکید کرد: «محورهای اصلی مربوط به تلاش‌های امنیتی و خدماتی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و تاکید کردیم که اجازه نمی‌دهیم هیچ رفتاری به طور سلبی بر جزئیات این رویداد بسیار گسترده در حال جریان است، منعکس می‌شود؛ زیرا این بزرگ‌ترین رویداد میلیون نفری در سراسر جهان است».

وزیر کشور عراق با اشاره به «توزیع تلاش‌ها در تمامی حوزه‌ها و محورها»، خاطرنشان کرد که با آغاز فعالیت بخش‌های مختلف دست اندرکار مراسم اربعین، هماهنگی‌ها بین حلقه‌های خدماتی مشهود خواهد بود.

وی همچنین تاکید داشت: در این جلسه درباره فعالیت گذرگاه‌های مرزی و مسیرهای پیاده‌روی منتهی به کربلا و همچنین ورود زائران از طریق راه‌های هوایی بحث و تبادل نظر شد؛ ضعف‌ها در این موارد مشخص و مسئولیت‌های رسیدگی به آن‌ها تعیین شد.

الغانمی در پایان گفت وگویش با خبرگزاری دولت خاطرنشان کرد که این نشست و کنفرانس هماهنگی مسسئولان عراق برای مراسم اربعین حسینی (علیه السلام) آخرین جلسه هماهنگی نخواهد بود و کنفرانس‌های بعدی به زودی برگزار خواهد شد.

این در حالی است که «حیدر مجید» از مقام‌های دولت عراق روز گذشته (شنبه) خبر داده بود که طی روزهای اخیر بازدیدهای مکرری از گذرگاه‌های مرزی برای بررسی ورود زائران از کشورهای همجوار و دیگر کشورهای جهان انجام شده است. وی تاکید کرده که به دستور «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق تمامی امکانات دولتی و خدماتی برای حمایت از سازمان گذرگاه‌های مرزی به کار گرفته خواهد شد.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید