شعار اربعین ۹۹ رونمایی شد

مراسم رونمایی از «شعار اربعین ۹۹» در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و دکتر حمید شاه آبادی، معاون صدای رسانه ملی برگزار شد، عبارت «الحسین سفینه النجاه» به عنوان شعار اربعین انتخاب شد.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنانی در این باره گفت: اسلام در مقاطع مختلف شعار‌های خاصی را بیان کرده است. از نبی مکرم اسلام محمد (ص) منقول است که شعار باید نام خدا را به همراه داشته باشد، دوم اینکه انرژی زا، هدایت گر، آرمانی و وحدت آفرین باشد.

وی گفت: شعار اسلام همین سلام است که ایجاد محبت کرده و باب گفتگو را باز می‌کند. شعار اربعین به معنای حضور زائران در این مراسم نیست. حج هم انجام نشد، اما شعار داشت.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: شعار اربعین به این معناست که یا امام حسین، ما راه شما و کربلای شما را فراموش نمی‌کنیم. شعار ما، خدایا من حسین را دوست دارم، است. همه دلباخته امام حسین (ع) هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین نواب همچنین گفت: امیدواریم زودتر نسیم رحمت الهی، بیماری کرونا را از جهان بردارد.

همچنین دکتر حمید شاه آبادی، معاون صدای رسانه ملی در این مراسم گفت: امام حسین را نمی‌توان از این مردم جدا کرد.

وی افزود: کرونا که هیچ، هر چیز دیگری هم که باشد، عشق و اعتقاد مردم به این دستگاه عظیم که سرنوشت دنیوی و اخروی همه‌ی ما به آن وابسته است، با این حادثه‌ها و ده‌ها حادثه بزرگتر از این‌ها تغییر نخواهد کرد بلکه شکل‌های اجرایی آن باید تغییر کند.

شاه آبادی اضافه کرد: ما باید چنین مهارتی داشته باشیم تا بسترساز آن باشیم که با همه‌ی اتفاقات و تحولات، شکل متداوم و همیشگی آن را به شرایط نوینی تبدیل کنیم که به آن احتیاج داریم؛ بنابراین همانگونه که نماینده، ولی فقیه فرمودند، دوستی و محبت به امام حسین (ع) ریشه در اعماق وجود مردم جهان دارد و منحصر به شیعه و مسلمانان هم نیست؛ بنابراین ایران که ام الغرای اسلام است و این کشور که پایگاه تشییع علوی است، یک رسالت و تکلیف مضاعفی دارد برای اینکه با این تحولات خودش را هماهنگ کند.

وی تصریح کرد: صدای جمهوری اسلامی که زبان جمهوری اسلامی هست، طبیعتا در این راستا باید به وظایف خود عمل کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید