سازمان حمایت: از مراکز غیرمجاز بلیت پرواز اربعین نخرید

5/5

خبرهای بانکی ـ معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت نرخ بلیت هواپیمای عتبات عالیات ویژه ایام اربعین را که با توافق شرکتهای هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری تعیین شده است به سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استان ها ابلاغ کرد.

خبرهای بانکی ـ معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت نرخ بلیت هواپیمای عتبات عالیات ویژه ایام اربعین را که با توافق شرکتهای هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری تعیین شده است به سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استان ها ابلاغ کرد. به گزارش تسنیم ؛ وحید منایی از تعیین سقف نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات در اربعین امسال خبر داد و گفت: به منظور بهبود شرایط سفر، افزایش رضایتمندی مسافران و جلوگیری از سوء استفاده افراد متخلف، نرخ بلیط پروازهای عتبات عالیات ویژه ایام اربعین و نیز برنامه نظارت بر نحوه عملکرد شرکتها در ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام مشخص و تصمیمات اتخاذ شده به سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانهای سراسر کشور اعلام گردید. وی با اشاره به جلسه هماهنگی دستگاه‌های نظارتی در مورد تعیین نرخ حداکثری بلیط پروازهای عتبات عالیات اظهار داشت : به موجب این تصمیم ؛ نرخهای اعلام شده برای پروازهای مذکور در بازه زمانی 13 آبان‌ تا 22 آبان‌ماه بوده و بلیط و از طریق دفاتر تمامی شرکتهای هواپیمایی و یا نمایندگان فروش رسمی شرکتها عرضه می گردد. منایی ادامه داد : مطابق توافق صورت‌گرفته ، حداکثر نرخ مسیر تهران – نجف (بغداد) – تهران و مسیر شهرهای دیگر به جز مشهد به صورت (رفت و برگشت ) معادل یک میلیون و دویست هزار تومان تعیین شده است. این مقام مسئول با بیان اینکه نرخ مسیر مشهد – نجف (بغداد) – مشهد بصورت (رفت و برگشت ) حداکثر معادل یک میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شده است ، تصریح کرد : نرخهای فوق حداکثری و شامل تمامی بلیط ها اعم‌از برنامه ای (سیستمی ) و چارتری (دربستی ) می‌باشد. منایی با اعلام اینکه نرخ پرواز در مسیرهای یک طرفه معادل 50 درصد نرخ مسیرهای دوطرفه و نرخ کودک (CHD) معادل 75 درصد بزرگسال است ، تاکید کرد : درج قیمت بلیط الزامی است و نرخ ابلاغی شامل کلیه عوارض و کارمزدهای متعلقه می باشد. وی اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری انجمن صفنی شرکتهای هواپیمایی اقدام به راه اندازی سامانه تایید صحت بلیط جهت جلوگیری از صدور بلیط های تقبلی نموده که از طریق پرتال انجمن به آدرس WWW.aira.ir در دسترس می باشد. معاون کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت در ادامه تصریح کرد: همچنین شرکتهای هواپیمایی ملزم هستند برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی ، ضمن تعیین نماینده مقیم در فرودگاههای کشور اسامی آنان را نیز به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمایند. منایی گفت: این نرخ‌ها حداکثری است و اگر شرکت‌هایی نسبت به فروش بلیط ارزانتر به زائرین مبادرت نمایند موجب تقدیر و تشکر است ضمناً از متقاضیان خرید بلیت هواپیما خواست از تهیه بلیت هواپیما از مراکز و سایت های غیر مجاز خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخذ وجوه غیرقانونی توسط برخی از شرکتها و آژانسهای هواپیمایی با سامانه ارتباطی 124 در سراسر کشور تماس بگیرند تا نسبت به برخورد با متخلفان اقدام قانونی بعمل آید.

به گزارش تسنیم ؛ وحید منایی از تعیین سقف نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات در اربعین امسال خبر داد و گفت: به منظور بهبود شرایط سفر، افزایش رضایتمندی مسافران و جلوگیری از سوء استفاده افراد متخلف، نرخ بلیط پروازهای عتبات عالیات ویژه ایام اربعین و نیز برنامه نظارت بر نحوه عملکرد شرکتها در ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام مشخص و تصمیمات اتخاذ شده به سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانهای سراسر کشور اعلام گردید.

وی با اشاره به جلسه هماهنگی دستگاه‌های نظارتی در مورد تعیین نرخ حداکثری بلیط پروازهای عتبات عالیات اظهار داشت : به موجب این تصمیم ؛ نرخهای اعلام شده برای پروازهای مذکور در بازه زمانی 13 آبان‌ تا 22 آبان‌ماه بوده و بلیط و از طریق دفاتر تمامی شرکتهای هواپیمایی و یا نمایندگان فروش رسمی شرکتها عرضه می گردد.

منایی ادامه داد : مطابق توافق صورت‌گرفته ، حداکثر نرخ مسیر تهران – نجف (بغداد) – تهران و مسیر شهرهای دیگر به جز مشهد به صورت (رفت و برگشت ) معادل یک میلیون و دویست هزار تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه نرخ مسیر مشهد – نجف (بغداد) – مشهد بصورت (رفت و برگشت ) حداکثر معادل یک میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شده است ، تصریح کرد : نرخهای فوق حداکثری و شامل تمامی بلیط ها اعم‌از برنامه ای (سیستمی ) و چارتری (دربستی ) می‌باشد.

منایی با اعلام اینکه نرخ پرواز در مسیرهای یک طرفه معادل 50 درصد نرخ مسیرهای دوطرفه و نرخ کودک (CHD) معادل 75 درصد بزرگسال است ، تاکید کرد : درج قیمت بلیط الزامی است و نرخ ابلاغی شامل کلیه عوارض و کارمزدهای متعلقه می باشد.

وی اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری انجمن صفنی شرکتهای هواپیمایی اقدام به راه اندازی سامانه تایید صحت بلیط جهت جلوگیری از صدور بلیط های تقبلی نموده که از طریق پرتال انجمن به آدرس WWW.aira.ir در دسترس می باشد.

معاون کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت در ادامه تصریح کرد: همچنین شرکتهای هواپیمایی ملزم هستند برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی ، ضمن تعیین نماینده مقیم در فرودگاههای کشور اسامی آنان را نیز به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمایند.

منایی گفت: این نرخ‌ها حداکثری است و اگر شرکت‌هایی نسبت به فروش بلیط ارزانتر به زائرین مبادرت نمایند موجب تقدیر و تشکر است ضمناً از متقاضیان خرید بلیت هواپیما خواست از تهیه بلیت هواپیما از مراکز و سایت های غیر مجاز خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخذ وجوه غیرقانونی توسط برخی از شرکتها و آژانسهای هواپیمایی با سامانه ارتباطی 124 در سراسر کشور تماس بگیرند تا نسبت به برخورد با متخلفان اقدام قانونی بعمل آید.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید