سازمان حج و زیارت آماده از سرگیری اعزام‌ زائر به عتبات است

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه این سازمان آمادگی کامل در حوزه اجرایی برای از سرگیری اعزام‌ها براساس شیوه نامه‌های بهداشتی را دارد، گفت: منتظر نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا در این خصوص هستیم.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به خط مشی سازمان حج و زیارت در حوزه اعزام‌های زیارتی به عتبات عالیات گفت: زیارت با کیفیت، معنویت، حفظ عزت، کرامت، سلامتی و امنیت، سهل و متناسب با شرایط متقاضیان زیارت مهمترین اولویت‌ها در این حوزه قلمداد می‌شود که امیدواریم مسیر اعزام‌ها به عتبات عالیات با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، بازگشایی شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و از طرفی تعطیلی سفر‌های زیارتی به عتبات عالیات طی یکسال گذشته، افزود: امیدواریم با اهتمام به رعایت شیوه‌نامه‌های تدوین شده، شاهد اعزام مجدد زائران به عراق باشیم که البته نظر نهایی برای اعزام‌ها به عتبات عالیات منوط به تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سلامت زائران کشورمان مهم‌ترین اصل برای از سرگیری سفر‌های عتبات عالیات محسوب می‌شود، گفت: اهتمام به موضوع سلامت زائران در ایام کنونی موجب شد تا پروتکل و شیوه‌نامه بهداشتی از سوی کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت و هیأت پزشکی تهیه شود که بعد از تدوین این شیوه‌نامه در اختیار وزارت بهداشت و وزارت خارجه کشورمان و کشور عراق قرار گرفته تا پس از توافقات دو طرف با رعایت بند‌های مختلف آن، اعزام‌ها از سرگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه سازمان حج و زیارت آمادگی کامل از حیث امکانات و برنامه‌ریزی‌های اجرایی برای از سرگیری اعزام‌ها به عتبات عالیات را دارد، گفت: آمادگی کامل برای شروع مجدد سفر‌ها وجود دارد، اما این مهم منوط به نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا و آمادگی طرف عراقی برای پذیرش زائر است که امیدواریم با شیوه نامه‌های ارائه شده دو طرف موافقت کنند و سفر‌ها با توجه به کاهش شرایط بحران اپیدمی کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود آغاز شود.

حجت‌الاسلام رحمانی در خصوص برخی از مهمترین دستورالعمل‌های تهیه شده عنوان کرد: عدم اعزام از شهر‌های قرمز و نارنجی، عدم اعزام متقاضیان دارای بیماری زمینه‌ای، توجه به میانگین سنی زائران، ارائه جوابیه منفی تست کرونا و … برخی از مهم‌ترین بند‌های این دستورالعمل است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در پایان تأکید کرد: امیدواریم با توجه به عشق و اشتیاق وافر علاقه‌مندان به سفر‌های زیارتی عتبات عالیات و از طرفی رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها و همچنین توجیه بهداشتی زائران، جلوگیری از سواستفاده برخی افراد غیر مجاز، شاهد تشرف برنامه‌ریزی شده عاشقان و علاقه‌مندان به عتبات عالیات باشیم.

منبع: فارس

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید