زائران مسیر‌های زمینی اربعین از پرداخت عوارض خروج معافند/ تلاش مجلس برای تخصیص ارز به زوار اربعین

5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو حجت الاسلام احد آزادی‌خواه با اشاره به بلاتکلیفی دولت در اختصاص نحوه ارز تخصیصی به زائران اربعین حسینی (ع)، تأکید کرد: این بلاتکلیفی باید در اسرع وقت با مدیریت سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اصلی و با هماهنگی بانک مرکزی سامان پیدا یابد تا در آستانه اربعین حسینی (ع) زوار دچار بلاتکلیفی نشوند. معافیت زوار اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این مسیر، فراکسیون حج و زیارت مجلس پس از اتمام مراسم حج به صورت جدی به مسئله برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی (ع) ورود کرده است، گفت: در همین جهت با تلاش‎هایی که در زمان تصویب بودجه سال ۹۷ رقم خورد، عوارض خروج از کشور برای زائرانی که از طرق زمینی قصد عزیمت به عراق داشته باشند، رایگان است. وی ادامه داد: البته عوارض خروج از کشور برای زائرانی که بخواهند از مرز هوایی وارد کشور عراق شوند، ۴۰ هزار تومان تعیین شده که این رقم نیز در قیاس با عوارض برای سایر سفر‌ها به مراتب کمتر است. برای مدیریت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر همه دستگاه‌ها باید پای کار بیایند سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: برای اختصاص ارز به زوار نیز باید از طریق ستاد اربعین جلسات مشترکی با بانک مرکزی برگزار شود تا مدیریت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر کربلا به مشکل نخورد و نیاز است که در این جهت همه دستگاه‌ها وارد عمل شوند. هنوز توافقی برای تعیین نرخ ویزای سفر اربعین با دولت عراق انجام نگرفته است وی مهم‌ترین فاکتور ارزبَر در انجام راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) را اخذ ویزا دانست و گفت: با توجه به اینکه اکثر زوار هزینه اسکان و خوراک در این سفر معنوی پرداخت نمی‌‎کنند مسئله اصلی در توافق رقمی است که دولت ایران و عراق برای نرخ گذاری ویزا انجام می‌دهند و در این زمینه هنوز توافقی برای تعیین نرخ ویزا با دولت عراق صورت نگرفته است و نرخ ۴۰ دلار ویزای اربعین فعلا قطعی نیست. دولت می‌تواند برای زوار اربعین نرخی معقول در نظر گیرد رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس افزود: تا پیش از تصمیم اخیر شورای عالی اقتصادی برای حذف ارز مسافرتی، ارز دولتی به تمام مسافران خارجی با نرخی بسیار از کمتر از نرخ بازار اختصاص می‌یافت؛ بنابراین برای برپایی راهپیمایی اربعین حسینی نیز دولت می‎‌تواند نرخی معقول برای زوار حسینی (ع) در نظر گیرد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو حجت الاسلام احد آزادی‌خواه با اشاره به بلاتکلیفی دولت در اختصاص نحوه ارز تخصیصی به زائران اربعین حسینی (ع)، تأکید کرد: این بلاتکلیفی باید در اسرع وقت با مدیریت سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اصلی و با هماهنگی بانک مرکزی سامان پیدا یابد تا در آستانه اربعین حسینی (ع) زوار دچار بلاتکلیفی نشوند.

معافیت زوار اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این مسیر، فراکسیون حج و زیارت مجلس پس از اتمام مراسم حج به صورت جدی به مسئله برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی (ع) ورود کرده است، گفت: در همین جهت با تلاش‎هایی که در زمان تصویب بودجه سال ۹۷ رقم خورد، عوارض خروج از کشور برای زائرانی که از طرق زمینی قصد عزیمت به عراق داشته باشند، رایگان است.

وی ادامه داد: البته عوارض خروج از کشور برای زائرانی که بخواهند از مرز هوایی وارد کشور عراق شوند، ۴۰ هزار تومان تعیین شده که این رقم نیز در قیاس با عوارض برای سایر سفر‌ها به مراتب کمتر است.

برای مدیریت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر همه دستگاه‌ها باید پای کار بیایند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: برای اختصاص ارز به زوار نیز باید از طریق ستاد اربعین جلسات مشترکی با بانک مرکزی برگزار شود تا مدیریت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر کربلا به مشکل نخورد و نیاز است که در این جهت همه دستگاه‌ها وارد عمل شوند.

هنوز توافقی برای تعیین نرخ ویزای سفر اربعین با دولت عراق انجام نگرفته است

وی مهم‌ترین فاکتور ارزبَر در انجام راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) را اخذ ویزا دانست و گفت: با توجه به اینکه اکثر زوار هزینه اسکان و خوراک در این سفر معنوی پرداخت نمی‌‎کنند مسئله اصلی در توافق رقمی است که دولت ایران و عراق برای نرخ گذاری ویزا انجام می‌دهند و در این زمینه هنوز توافقی برای تعیین نرخ ویزا با دولت عراق صورت نگرفته است و نرخ ۴۰ دلار ویزای اربعین فعلا قطعی نیست.

دولت می‌تواند برای زوار اربعین نرخی معقول در نظر گیرد

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس افزود: تا پیش از تصمیم اخیر شورای عالی اقتصادی برای حذف ارز مسافرتی، ارز دولتی به تمام مسافران خارجی با نرخی بسیار از کمتر از نرخ بازار اختصاص می‌یافت؛ بنابراین برای برپایی راهپیمایی اربعین حسینی نیز دولت می‎‌تواند نرخی معقول برای زوار حسینی (ع) در نظر گیرد

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید