زائران اربعین حسینی به جای خروج از خسروی، مهران را انتخاب کنند

5/5

مرز مهران فعلا جایگزین مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز مهران فعلا جایگزین مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی است. شهریار حیدری در گفت‌وگویی رادیویی اظهار داشت: مرز مهران فعلا جایگزین مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی است. سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه در این چند روز جلسات مستمری در عراق برگزار شده و‌ ما منتظر هستیم که نتیجه نیز به ما اعلام شود گفت: تا این لحظه هیچ خبری از بازگشایی مرز خسروی به دست ما نرسیده و ما همچنان منتظر اعلام نتیجه از سوی طرف عراقی هستیم. حیدری با بیان اینکه بازگشایی مرز بستگی به شرایط طرف عراقی دارد بیان کرد: فعلا مرز مهران جایگزین مرز خسروی اعلام شده و تردد از مرز شلمچه و چزابه مشکل ندارد و زائران به جای خروج از خسروی، مهران را انتخاب کنند و هر زمانی که مرز باز شد در بازگشت از این مرز عبور کنند. وی با اشاره به اینکه تقاضا داریم از زائران به شرایط آب‌ و هوایی و گردوخاک شدید عراق توجه داشته باشند و خوشبختانه رادیو اربعین و شبکه خبر اطلاع‌رسانی لازم را در این زمینه انجام دادند گفت: مرز خسروی به دلیل عدم آمادگی عراق هنوز بازگشایی نشده اما رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد و به محض اعلام آمادگی عراق ما آمادگی بازگشایی عراق را داریم. سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه تاکنون هیچ‌ مشکلی از سوی دولت ایران برای بازگشایی این مرز وجود ندارد و همه عوامل و‌ ملزمات مرز فراهم شده است بیان کرد: مسئولان ما داخل گیت‌های گذرنامه نشستند و‌ آمادگی برای تردد زائران را دارند. وی با اشاره به اینکه طرف عراقی هنوز رسما و کتبا آمادگی خود را به ما اعلام نکرده است، عنوان کرد: ما دغدغه امنیت و اسکان زائران را داریم و طرف عراقی باید از آمادگی صددرصدی برخودار باشد و به محض اطلاع از بازگشایی ما اطلاع‌سانی خواهیم کرد. حیدری با بیان اینکه با اشاره به اینکه خوشبختانه روند صدور ویزا برای زائران اربعین رو به افزایش است گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و 700 هزار روادید برای زائران اربعین حسینی صادر شده است. وی با بیان اینکه روند صدور ویزا همچنان فردا ادامه خواهد داشت بیان کرد: صدور ویزا توسط دفاتر 12 گانه، سرکنسولگری‌های مراکز کرمانشاه، خوزستان، تهران، خراسان رضوی در حال انجام است. وی افزود: همه امکانات زیرساختی و خدمات برای اسکان و تغذیه زائران در داخل و خارج از مرزهای خسروی و مهران تاکنون فراهم شده است.

شهریار حیدری در گفت‌وگویی رادیویی اظهار داشت: مرز مهران فعلا جایگزین مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی است.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه در این چند روز جلسات مستمری در عراق برگزار شده و‌ ما منتظر هستیم که نتیجه نیز به ما اعلام شود گفت: تا این لحظه هیچ خبری از بازگشایی مرز خسروی به دست ما نرسیده و ما همچنان منتظر اعلام نتیجه از سوی طرف عراقی هستیم.

حیدری با بیان اینکه بازگشایی مرز بستگی به شرایط طرف عراقی دارد بیان کرد: فعلا مرز مهران جایگزین مرز خسروی اعلام شده و تردد از مرز شلمچه و چزابه مشکل ندارد و زائران به جای خروج از خسروی، مهران را انتخاب کنند و هر زمانی که مرز باز شد در بازگشت از این مرز عبور کنند.

وی با اشاره به اینکه تقاضا داریم از زائران به شرایط آب‌ و هوایی و گردوخاک شدید عراق توجه داشته باشند و خوشبختانه رادیو اربعین و شبکه خبر اطلاع‌رسانی لازم را در این زمینه انجام دادند گفت: مرز خسروی به دلیل عدم آمادگی عراق هنوز بازگشایی نشده اما رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد و به محض اعلام آمادگی عراق ما آمادگی بازگشایی عراق را داریم.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه تاکنون هیچ‌ مشکلی از سوی دولت ایران برای بازگشایی این مرز وجود ندارد و همه عوامل و‌ ملزمات مرز فراهم شده است بیان کرد: مسئولان ما داخل گیت‌های گذرنامه نشستند و‌ آمادگی برای تردد زائران را دارند.

وی با اشاره به اینکه طرف عراقی هنوز رسما و کتبا آمادگی خود را به ما اعلام نکرده است، عنوان کرد: ما دغدغه امنیت و اسکان زائران را داریم و طرف عراقی باید از آمادگی صددرصدی برخودار باشد و به محض اطلاع از بازگشایی ما اطلاع‌سانی خواهیم کرد.

حیدری با بیان اینکه با اشاره به اینکه خوشبختانه روند صدور ویزا برای زائران اربعین رو به افزایش است گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و 700 هزار روادید برای زائران اربعین حسینی صادر شده است.

وی با بیان اینکه روند صدور ویزا همچنان فردا ادامه خواهد داشت بیان کرد: صدور ویزا توسط دفاتر 12 گانه، سرکنسولگری‌های مراکز کرمانشاه، خوزستان، تهران، خراسان رضوی در حال انجام است.

وی افزود: همه امکانات زیرساختی و خدمات برای اسکان و تغذیه زائران در داخل و خارج از مرزهای خسروی و مهران تاکنون فراهم شده است.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید