زائران اربعین از هم‌اکنون برای دریافت یا تمدید گذرنامه خود اقدام کنند

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان گفت: زائران عتبات عالیات دریافت یا تمدید گذرنامه خود را به روز‌های پایانی قبل از سفر موکول نکنند.
5/5

حکیم عبداللهی معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: داشتن گذرنامه جهت خروج از کشور الزامی است.

وی افزود: از زائران عتبات عالیات که تاکنون اقدام به دریافت یا تمدید گذرنامه خود نکرده‌اند درخواست می‌شود این موضوع را به روز‌های پایانی قبل از سفر موکول نکنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان گفت: با توجه به اینکه در زمان سفر گذرنامه باید بالای ۶ ماه اعتبار داشته باشد، افراد متقاضی حتما به زمان سفر خود توجه داشته باشند و چنانچه می‌دانند در طول سفر از این اعتبار کم خواهد شد حتماً از هم اکنون اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

وی ادامه داد: افرادی هم که گذرنامه آن‌ها اعتبار دارد از وجود و عدم فقدان گذرنامه و سلامت فیزیکی آن اطمینان حاصل کرده چراکه گذرنامه‌هایی که مخدوش باشند قابلیت بهره برداری نداشته و باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کرد.

عبداللهی تصریح کرد: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته که شاهد این مسئله بوده‌ایم بعضاً متقاضیان مسائل و ملاحظات ذکر شده را رعایت نکرده و همین موضوع باعث ایجاد سردرگمی افراد و تراکم زیادی در مراکز صدور گذرنامه شده بنابراین برای اینکه امسال به این مشکلات مواجه نشویم و متقاضیان با چالش روبرو نشوند و از طرفی بتوانیم خدمات بهتر و مطلوبتری به افراد ارائه کنیم لازم است که زائرینی که قصد مسافرت به عتبات عالیات را دارند این نکات را مدنظر قرار دهند.

وی در ادامه به شرایط جدیدی که برای سفر‌های زیارتی خارج از کشور درنظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: امسال همکاران بنده در فراجا هماهنگی‌هایی را با دولت عراق جهت تنظیم یک سند مسافرتی زیارتی به عنوان پروانه گذر زیارتی انجام داده‌اند که برتری و مزیت این پروانه نسبت به گذرنامه‌های رسمی را می‌توان قیمت پایین‌تر و صدور سریع‌تر آن عنوان کرد که به محض اجرایی شدن قطعاً از طریق پلیس اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان بار دیگر به شهروندان توصیه کرد: از همین الان برای دریافت یا تمدید گذرنامه خود اقدام کنند و این موضوع را به روز‌های پایانی قبل از سفر موکول نکنند.

وی بیان کرد: همچنین افرادی که متقاضی سفر بوده و مشمول اخذ کارت ملی هستند چنانچه تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اند هر چه سریعتر با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت این موضوع را پیگیری کنند.

عبداللهی ادامه داد: متقاضیانی هم که کارت پایان خدمت آن‌ها قدیمی است نسبت به تعویض کارت پایان خدمت خود و اخذ کارت پایان خدمت هوشمند اقدام کرده تا در زمان صدور گذرنامه با مشکل مواجه نشوند. / فارس

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید