رادیو اربعین از فردا آنتن می‌گیرد

رادیو محرم از فردا آنتن را تحویل رادیو اربعین می‌دهد؛ مدیر این رادیوی مناسبتی در تلاش است با تکیه بر برنامه‌سازی، کارهای تصویری ویژه‌ای را روی آنتن شبکه‌های سیما و فضای رسانه‌ای رادیو داشته باشد.
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

رادیو اربعین کارش را با فراخوان دریافت طرح و ایده آغاز کرد تا از تجربه برنامه‌سازان مختلف در این شرایط جدید و متفاوت که کرونا اجازه نمی‌دهد پیاده‌روی اربعین برگزار شود، استفاده کند.

رادیو اربعین از بامداد ۲۹ شهریورماه آنتن را از رادیو محرم تحویل می‌گیرد و با پخش برنامه‌های تأمینی شروع می‌کند. البته رادیو اربعین رسماً کارش را از ساعت ۱۰ صبح با حضور مسئولین آغاز می‌کند. قرار است این شبکه رادیویی مناسبتی تا ۲۶ مهرماه همزمان با پایان ماه صفر روی آنتن باشد.

حامد فاتحی مدیر رادیو اربعین درباره اعزام گروهی از این رادیو به عراق به خبرنگارخبرگزاری تسنیم گفت: ما آماده‌ایم که گروهی اعزام کنیم اگر طرف عراقی قبول کند. مأموریت این گروه حضور در نجف و کربلا و برنامه‌سازی است. این اتفاق بیفتد، علاوه بر رادیو اربعین به دیگر شبکه‌های رادیویی نیز خدمات خواهند داد. اگر شرایط فراهم نشود هم از ظرفیت رسانه‌های عراقی و مترجم همزمان استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به حضور رادیو اربعین از ابتدای ماه صفر، گفت: از اول تا سی‌ام ماه صفر با رویکرد متفاوتی به آنتن خواهیم آمد و موضوعات مهمی را در دستور کار داریم مثل مقاومت، شهدای مدافع حرم، بهداشت در زیارت و نگاه گام دوم به فضای معنوی.

فاتحی در خصوص تغییر ساختار رادیو اربعین، گفت: می‌دانید که پربیننده‌ترین رادیوی فصلی، رادیو اربعین است. امسال با اتفاقات جدید و انتظارِ مخاطب، رادیو اربعین وظیفه سنگینی برعهده دارد. در سال‌های گذشته رویکرد این رادیوی مناسبتی، ۷۰ درصد اطلاع‌رسانی و فقط ۳۰ درصد محتوایی بوده است. امسال رادیو اربعین با شعار “رادیو اربعین صدای عشق و دلدادگی” در تلاش است حال و هوای اربعین را به خانه‌ها بیاورد، به همین‌منظور ساختارش را تغییر داده و به شبکه‌ای برنامه‌ساز تبدیل شده است.

وی در خصوص تصویری کردن برخی ویژه برنامه‌های رادیو، خاطرنشان کرد: برای اولین بار درگاه انتشارمان را تقویت کرده‌ایم و به دنبال تصویری کردن برخی از ویژه‌برنامه‌هاییم. از طریق اپلیکیشن ایران‌صدا هم شنیدنی و دیدنی خواهیم شد و البته این کار مشترک تصویری را با صفحات مجازی پرمخاطب مرتبط با اربعین هم خواهیم داشت. در فضای استودیوی پخش، دوربین‌های حرفه‌ای با کارگردانان تصویری قرار داده‌ایم که در صورت نیازِ کنداکتوری، برنامه زنده داشته باشیم.

مدیر رادیو اربعین درباره کار مشترک با شبکه‌های سیما توضیح داد: ان‌شاءالله کار مشترکی با شبکه‌های تلویزیون خواهیم داشت، از این رو با شبکه افق و سایر شبکه‌های سیما مذاکره کرده‌ایم. امکان دارد در جریان برنامه ترکیبی، این اتفاق بیفتد و شاید هم برنامه زنده و مشترکی با شبکه‌های تلویزیونی داشته باشیم. اعتقادمان این است که درگاه‌های انتشارمان را تقویت کنیم با این نیت که برنامه‌های پرمخاطبمان آسیب نبینند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رادیو اربعین ۲۴ ساعته از فردا ساعت ۱۰ صبح رسماً کار خودش را آغاز می‌کند و تعاملاتی هم با شبکه‌های رادیویی خواهد داشت تا به صورت مشترک، برنامه پخش کنند. از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا مخاطب امسال، خلأ پیاده‌روی اربعین را که به خاطر معذورات کرونایی برگزار نمی‌شود کمتر احساس کند.

به گزارش تسنیم، مراسم راه‌اندازی رادیو اربعین فردا با حضور قائم‌مقام صداوسیما، معاون صدا و رئیس ستاد مرکزی اربعین، نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت، معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، مدیرعامل روایت فتح، مدیران شبکه‌های رادیویی، اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری و خادمان اربعین حسینی در رسانه، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

در این آیین ضمن گرامیداشت یاد شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس به طور رسمی رادیو اربعین وارد چرخه آنتن جمهوری اسلامی ایران می‌شود. قرار است برای نخستین‌بار، این مراسم به صورت تصویری از درگاه‌های ایران‌صدا و برخی صفحات مجازی دیگر به صورت زنده پخش شود.

به راحتی عضو خبرنامه شوید

و پیش از دیگران آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید

دیدگاهتان را بنویسید